288 Görüntülenme
Hızlı ve Öfkeli 5 izle
7.3 IMDB Puanı

Hızlı ve Öfkeli 5 izle

(Fast and Furious 5)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Universal Pictures, Original Film, One Race Productions
  • Film Süresi 130 dakika
Yönetmen
Senaryo Chris Morgan, Gary Scott Thompson
Ödüller 9 ödül & 21 Adaylık.

Hızlı ve Öfkeli 5 – Fast and Furious 5 Filmi ile İlgili Bilgiler;

Hızlı ve Öfkeli 5 – Fast and Furious 5 filmi 2011 yılında vizyona girmiş ve Hızlı ve Öfkeli film serisinin beşinci filmidir. Film de Dom, Brian ve Mia'nın tüm dünyada aranırken kurtulmak için Brezilya'ya kaçmaları ve ne olursa olsun bir arada kalmaya çalışmaları konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; Universal Pictures, Original Film ve One Race Productions yapım şirketlerinin ortak yapımı olan filmin seslendirmen kadrosunda Dominic Toretto (Fatih Özacun), Brian O'Conner (Tolga Tibet), Luke Hobbs (Payidar Tüfekçioğlu), Mia Toretto (Elif Acehan), Roman Pearce (Hakan Altuntaş), Tej Parker (Özgür Özdural), Vince (Tarkan Koç), Han (Beyti Engin), Gisele (Devrim Zeynep Ateşer), Leo (Savaş Özdural), Santos (Murat Sarı), Hernan Reyes (Aydoğan Temel), Elena Neves (Serpil Saraç), Wilkes (Tugay Erverdi) ve Monica Fuentes (Canan Çiftel) karakterlerini ülkemizin değerli dublaj sanatçıları seslendirerek zaten oldukça beğenilen bu filmi ülkemizdeki dublaj severlere daha da çok sevdirecek hale getirmişlerdir. Tam 125 Milyon dolar gibi bir para harcanan film dünya çapında 626 Milyon Dolar gişe hasılatı elde ederek dönemine göre çok iyi bir başarı yakalamıştır. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 381 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 7.3 puan almayı başarmış ve bu alanda da kalitesini kanıtlamıştır. Dominic Toretto hayatının aşkı Letty'i kaybettikten sonra artık hapse girmeyi düşünse de Brian ve Mia ikilisi onu kurtarmakla kalmayacak ve birlikte gittikleri Brezilya'da çok zengin bir adamın tüm mal varlığını çalmaya çalışacakları büyük bir maceraya girmeleri aktarılıyor. Aksiyon, Gerilim ve Suç kategorileri altında çekilen film bir yerden de Dram, Komedi ve Fantastik kategorilerine de kısmen girebilmektedir. Hızlı ve Öfkeli 5 – Fast and Furious 5 filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Dominik Cumhuriyeti, Porto Riko, Brezilya ve Amerika da çekilmiştir. Hızlı ve Öfkeli 5 – Fast and Furious 5 filminin süresi 2 Saat 10 Dakika sürmektedir. 2011 yılında vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 5 – Fast and Furious 5 filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Hızlı ve Öfkeli 5 – Fast and Furious 5 filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Hızlı ve Öfkeli 5 – Fast and Furious 5 Filminin Özeti;

Dominic Toretto hayatının aşkı Letty'i öldüren herkesten intikamını almış ve sonunda da adalete teslim olmuştur. Dominic Toretto'ya yardım ederek yasalara aykırı gelen Brian O'Conner ise artık suç dünyasına karışmıştır. Brian O'Conner ve Dominic Toretto'nun kız kardeşi Mia Toretto arasında aşk başlamış ve günden güne bu aşk büyümüştür. Dominic Toretto yakalandıktan sonra tutuklanır ve maksimum güvenlikli hapishaneye sevk için mahkum taşıma aracında hapishaneye doğru gitmektedir. Brian ve Mia ikilisi bu araca kaza yaptırırlar ve Dom'u kaçırırlar. FBI ve daha bir çok özel servis tarafından kırmızı kodla aranmaya başlayan Dom, Brian ve Mia üçlüsü birlikte Brezilya'ya kaçalar ve burada favela da çete lideri olarak yaşamakta olan eski dostları Vince'in yanına sığınırlar. Paraya ihtiyaçları olan Dom ve Brian ikilisi Vince'in kendilerine bir trende yapılacak olan araba soygunu teklifini kabul ederler. İş başlar ve Zizi isimli herifin burada tüm arabaları kendi ekibine almaya çalışmasıyla birlikte çıkan arbedede Dom ve Brian ikilisi lüks bir arabayı alarak eve kaçarlar. Vince ise bir anda ortalıktan kaybolur. Brian, Vince'in hain olduğunu düşünse de Dom eski dostu Vince'e inanır ve suçsuz olduğunu kabul eder. Dom trende sorun yaşadıkları Zizi'yi araştırıp kim olduğunu öğrenir. Zizi, Brezilya'nın en zengin ve en tehlikeli adamı olan Hernan Reyes'in baş adamlarından birisidir. Hernan Reyes o kadar zengindir ki mal varlığını nakit olarak taşımak imkansız gibi bir şeydir. Hernan Reyes hiçbir bankaya ve devletin kendisine güvenmediği için parasını bir polis departmanının içerisinde kasalarda muhafaza etmektedir. Bunun bilgisini öğrenen ve Hernan Reyes'i soymaya karar veren Dom ve Brian kendilerine güvenilir, yetenekli ve iş yapacak bir ekip kurmaya çalışacaklardır. Dom ve Brian kendi tanıdıkları olarak ekibe Roman, Tej, Han, Gisele, Leo ve Santos ile birlikte ekip kurulur ve planlar yapılmaya başlanır. Dom ve Brian ikilisi ise başlarına açılan beladan habersizdirler. FBI'ın adına çalışan ve küçüklüğünden beri her türlü yasa dışı eylemi, zorbaları ve kötü insanları haklayan ajan Luke Hobbs özel bir görev ile birlikte kendi ekibiyle birlikte harekete geçmiştir. Luke Hobbs bu zamana kadar hangi suçlu ile rekabet ettiyse hepsini yakalamış ve bu yüzdende tüm dünyada büyük bir nam yakalamış bir ajandır. Dom kendisi gibi dişli bir rakip ile karşı karşıyadır ve hem soygunu yapıp hem de Hobbs ve ekibine karşı da yakalanmadan planlarını hayata geçirmeye çalışacaktır. Peki Dom ve Brian'ın kurduğu ekip Hernan Reyes'in korkutucu çetesini etkisiz bırakıp bütün servetini alabilecekler midir? Dom ve Hobbs'un arasındaki destansı savaşın kazananı kim olacaktır? Tüm sorularınızın cevaplarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinden bulabilirsiniz.


Hızlı ve Öfkeli 5 – Fast and Furious 5 Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Hızlı ve Öfkeli 5. filmi bildiğiniz gibi Rio da geçmektedir. Bana göre Hızlı ve Öfkelinin en iyi filmidir diyebilirim. Bu film o kadar çok aksiyon ve macera sahnesiyle doludur. Filmin karakterleri çok iyi işlenmiş konular ne çok uzun ne çok kısa tutularak dengeli ve sürükleyici şekilde işlenmiş ve yeni eklenen karakterlerin hepsinin ayrı ayrı seyircilerin sevebileceği şekilde yaratılmış olmaları bu yüzden bu film benim için Hızlı ve Öfkelinin diğer tüm filmlerinden daha iyi diyebilirim. Filmin müzikleri, sahnelerdeki dublörlerin üstün performansları ve arabalar ile yapılan şovun arşa çıkması gibi bir çok faktör bu filmi benim için gerçekten el üstünde tutuyor. Filmin puanlamasına gelecek olursak bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 9.0'dır. Sizde film hakkındaki tüm görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Hızlı ve Öfkeli 5 – Fast and Furious 5 gibi Universal Pictures, Original Film ve One Race Productions yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın