278 Görüntülenme
Hızlı ve Öfkeli 1 izle
6.8 IMDB Puanı

Hızlı ve Öfkeli 1 izle

(The Fast and the Furious)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Universal Pictures, Original Film, Mediastream Film GmbH & Co. Productions KG
  • Film Süresi 106 dakika
Yönetmen
Senaryo Ken Li, Gary Scott Thompson, Erik Bergquist
Ödüller 11 ödül & 18 Adaylık.

Hızlı ve Öfkeli 1 – Fast and Furious 1 Filmi ile İlgili Bilgiler;

Hızlı ve Öfkeli 1 – Fast and Furious 1 filmi 2001 yılında vizyona girmiş ve Hızlı ve Öfkeli film serisinin ilk filmidir. Film de Dominic Toretto ve çetesinin Los Angeles sokaklarında yasa dışı suçlarına dur demek için görevlendirilen genç bir polis olan Brian O'Conner'ın mücadelesi konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; Universal Pictures, Original Film ve Mediastream Film GmbH & Co. Productions KG yapım şirketlerinin ortak yapımı olan filmin seslendirmen kadrosunda Dominic Toretto (Fatih Özacun), Brian O'Conner (Tolga Tibet), Letty (Figen Sumeli), Mia Toretto (Elif Acehan), Johnny Tran (Serkan Şen), Jesse (Fatih Özkul), Leon (Ahmet Taşar) ve Vince (Kerem Kobanbay) karakterlerini ülkemizin değerli dublaj sanatçıları zaten çok yetenekli olduğumuz dublaj konusunda da bu filmi başarıyla seslendirmişlerdir. Tam 38 Milyon dolar gibi bir para harcanan film dünya çapında 207 Milyon Dolar gişe hasılatı elde ederek oldukça başarılı bir yapım olmuştur. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 385 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 6.8 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film severin gözünde başarılı olmuştur. Los Angeles'ın gece hayatında Dominic Toretto ve çetesi hem kendi belalarıyla hem de yaptıkları soygunlar ile hayatlarına devam etmek isteseler de peşlerinde FBI'a girmek isteyen hırslı polis Brian O'Conner olacaktır. Aksiyon, Gerilim ve Suç kategorileri altında çekilen film bir yerden de Komedi ve Fantastik kategorilerine de kısmen girebilmektedir. Hızlı ve Öfkeli 1 – Fast and Furious 1 filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Amerika da çekilmiştir. Hızlı ve Öfkeli 1 – Fast and Furious 1 filminin süresi 1 Saat 46 Dakika sürmektedir. 2001 yılında vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 1 – Fast and Furious 1 filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Hızlı ve Öfkeli 1 – Fast and Furious 1 filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Hızlı ve Öfkeli 1 – Fast and Furious 1 Filminin Özeti;

Los Angeles sokaklarında geceleri yarışlar yapan ve kimsenin bilmediği soygunlara katılan bir çete vardır. Bu çetenin lideri Dominic Toretto, onun sevgilisi Letty Ortiz, Dominic Toretto'nun kız kardeşi Mia Toretto ve çetenin diğer üyesi Vince ile birlikte bu çete tüm Los Angeles'ın en hızlı arabalarını süren ve en gizli soygunlara katılan en gözde çete unvanını taşımaktadır. Dominic Toretto hayatını küçük yaşlardan beri sokaklarda yarışarak hayatını arabalar ile geçirmiş ve olmayan ailesini yaratmıştır. Çevresinde sadece güvenilir insanları barındıran Dominic Toretto çetesiyle birlikte gizlice yaptığı arabalı soygunlar ile birlikte oldukça iyi para kazanmaktadır. Böylesine bir çeteye sahip olan ve çetesine aile gözüyle bakan Dominic Toretto istemeden de olsa bir çok polis departmanının dikkatini çekmeyi de başarır. Bu çeteyi yakalayan bir departman çok iyi paralar kazanabilecektir veya yakalayan polis FBI'a kadar yükselebilecektir. Los Angeles polis departmanında çalışmakta olan polis Brian O'Conner bu çete için kendisine teklif edilen gizli görevi kabul eder. Brian O'Conner kendisini bir suçlu ve araba sevdalısı olarak gösterecek ve çetenin içine sızıp tüm gizli bilgileri öğrenip çetenin başı Dominic Toretto'yu ve çetenin tamamını çökertmeye çalışacaktır. Dominic Toretto çevresinde bulundurduğu kişiler sadece güvendiği kişiler olduğu için Brian O'Conner'ın görevi imkansız bir haldedir. Fakat oldukça kararlı olan Brian O'Conner ne olursa olsun bir şekilde bu çetenin içine sızmaya kararlıdır. Peki Dominic Toretto ve çetesi aralarına Brian O'Conner'ı alacaklar mıdır? Dominic Toretto ve çetesi nasıl işler peşindedir? Bütün sorularınızın yanıtlarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinde bulabilirsiniz.


Hızlı ve Öfkeli 1 – Fast and Furious 1 Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Efsane haline gelen Hızlı ve Öfkeli film serisinin 1.Filmi Hızlı ve Öfkeli 1 filmi benim beğendiğim bir filmdir. Film 2001 yılında yapılmış olmasına rağmen oyuncular olsun, görsel açıdan izleyicilere tatmin verici açılar olsun ve tabii ki arabayla yapılan şovlar olsun bir çok emek ile çekilmiş bir filmdir. Genel olarak beğendiğimiz bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 7.5'dir. Sizde film hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Hızlı ve Öfkeli 1 – Fast and Furious 1 gibi Universal Pictures, Original Film ve Mediastream Film GmbH & Co. Productions KG yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın