561 Görüntülenme
Raya ve Son Ejderha izle
7.3 IMDB Puanı

Raya ve Son Ejderha izle

(Raya and the Last Dragon)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Walt Disney Animation Studios, Walt Disney Pictures
  • Film Süresi 107 dakika
Senaryo Qui Nguyen, Adele Lim, Paul Briggs
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 12 ödül & 59 adaylık. total

Raya ve Son Ejderha – Raya and the Last Dragon Filmi ile İlgili Bilgiler;

Raya ve Son Ejderha – Raya and the Last Dragon filmi 2021 yılında vizyona girmiştir. Film de Ejderhaların ve insanların dostluğunu tehdit eden canavarların yarattıkları tahribatlar ve mücadeleler konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; Walt Disney Animation Studios ve Walt Disney Pictures yapım şirketlerinin ortak yapımı filmdir. Filmin seslendirmen kadrosunda Raya (İrem Alnıaçık), Sisu (Öykü Kılıçaslan), Boun (Serhat Güray), Namaari (Burcu Ger), Benja (Sefa Zengin), Tong (Berk Avcı), Virana (Burcu Başaran), Little Noi (Defne Bozçalı) ve Dang Hu (Aysan Sümercan) karakterlerini ülkemizin değerli dublaj sanatçıları seslendirmişler ve zaten yetenekli olduğumuz dublaj konusunda ortaya oldukça başarılı bir iş çıkarmışlardır. Nasıl bir bütçe ile yapıldığı açıklanmayan film dünya çapında 130 Milyon Dolar gişe hasılatı elde etmiştir. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 151 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 7.3 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film severlerin gözünde başarılı olmuştur. Ejderhaların kendisini feda etmesinden sonra geri dönen Druun canavarlarının insanları tehdit etmesiyle birlikte insanlığın tek umudu Raya isimli kız olacaktır. Aksiyon, Animasyon ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Fantastik kategorisine de kısmen girebilmektedir. Raya ve Son Ejderha – Raya and the Last Dragon filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Vietnam ve Amerika da çekilmiştir. Raya ve Son Ejderha – Raya and the Last Dragon filminin süresi 1 Saat 47 Dakika sürmektedir. 2021 yılında vizyona giren Raya ve Son Ejderha – Raya and the Last Dragon filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Raya ve Son Ejderha – Raya and the Last Dragon filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Raya ve Son Ejderha – Raya and the Last Dragon Filminin Özeti;

Günümüzden 500 yıl önce kutsal ejderhalar ve insanlar Kumandra bölgesinde huzur içinde birlikte yaşarlarmış. Bu huzur ortamını bozacak şey ise Druun isimli canavarların ortaya çıkması olmuş. Druun canavarları insanları ve mutlulukları taşa çevirmeye başladığında kutsal ejderhalar bunu durdurmak için öne çıkmışlar. Kutsal ejderhalar, insanları kurtarmak adına kendilerini feda ederler ve Druun canavarlarını da yok ederler. İnsanlar her zaman dostları olan kutsal ejderhaları anmak için bir kaç şehir kurmaya karar verirler şehirlerin isimleri ise 'Kalp', 'Diş', 'Omurga', 'Kuyruk' ve 'Pençe'dir. Bu şehirlerin en önemlisi Kalp şehri olur. Kalp şehri kutsal açıdan hem insanların hem de ejderhaların şehri olacaktır. Ejderhaların, Druun'ları durdurmak için kullandıkları Ejderha Mücevheri bu şehirde muhafaza edilmektedir. İnsanlar artık kutsal Ejderhalar ve Druun canavarları olmadan 500 yıl geçirirler ve huzur içinde kalmaya çalışırlar. Günümüz çağına döndüğümüzde kötülükle beslenen canavarlar tekrar ortaya çıkar ve insanları tehdit altında bırakmaya başlarlar. Druun canavarlarının geri dönmesinin en büyük sebebi ise kötülüğün peşinde olan 'Diş' şehrinin liderinin kızı olan Namaari'nin, Kalp şehrinden Ejderha Mücevherini çalmaya çalışırken kırılmasına sebep olmasıdır. Raya isimli bir kız ise eğitimlerini tamamlayıp geri dönen Druun canavarlarını durdurmaya çalışıp hayatta kalmış olabilecek bir ejderhanın gücünü de kullanıp adaleti sağlamaya çalışacaktır. Peki Ejderhalar gerçekten de yok mu olmuştur? Raya, Druun canavarlarını nasıl yok edecektir? Bütün sorularınızın cevaplarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinden bulabilirsiniz.


Raya ve Son Ejderha – Raya and the Last Dragon Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Raya ve Son Ejderha filmi benim için Walt Disney'in tek başına yapımını üstlendiği en iyi 5 animasyon filminden bir tanesidir. Film gerçekten çok fazla emek verilmiş bir yapımdır. Bildiğiniz gibi dünyada en zor yapılan filmler Animasyon filmleridir ve bu alanda da bazı animasyon şirketlerine hak vermek lazım. Filmin konu zenginliği, karakterlerin bilgisayar üzerinden oluşturulması ve her sahnenin en ince detayına kadar yapılması gibi olayları gerçekten tebrik etmek lazım. Filmin konusu beni oldukça sürükledi diyebilirim yani merak ettim ne olacak diye ayrıca diğer animasyon filmleri gibi önce güldürüp dramı basıp sonrasında mutlu son gibi değil film maceraysa macera olarak devam ediyor buda oldukça güzel diyebilirim. Genel olarak harika bulduğumuz ve oldukça sürükleyici olan bu yapıma bizim puanımız 10 üzerinden 8.0'dır. Sizde film hakkındaki film ile ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Raya ve Son Ejderha – Raya and the Last Dragon gibi Walt Disney Animation Studios ve Walt Disney Pictures yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın