811 Görüntülenme
Kayıp Şehir izle
6.1 IMDB Puanı

Kayıp Şehir izle

(The Lost City)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Paramount Pictures, 3dot productions, Exhibit A
  • Film Süresi 112 dakika
Yönetmen ,
Senaryo Oren Uziel, Dana Fox, Adam Nee
Ödüller 1 ödül & 3 Adaylık.

Kayıp Şehir – The Lost City Filmi ile İlgili Bilgiler;

Kayıp Şehir – The Lost City filmi 2022 yılında vizyona girmiştir. Film de bir roman yazarının yazdığı bir eserinden etkilenen ve ondan faydalanmak isteyen zengin adam ile olan mücadelesi konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; Paramount Pictures, 3dot productions ve Exhibit A yapım şirketlerinin ortak yapımı filmdir. Filmin seslendirmen kadrosunda Dr. Loretta Sage (Burcu Başaran), Alan Caprison (Alper Develioğlu), Abigail Fairfax (Fatih Özkul), Beth Hatten (Seda Can), Rafi (Efe Erkekli), Julian (Ümit Belen) ve Oscar (Başar Oray) karakterlerini ülkemizin dublaj sanatçıları seslendirmişlerdir. Tam 68 Milyon Dolar gibi bir bütçe ile çekilen film dünya çapında 190 Milyon dolar gişe hasılatı elde ederek ortalama bir başarı yakalamıştır. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 64 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 6.1 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film severlerin gözünde kısmen başarılı olmuştur. Dr. Loretta çok zengin bir adam olan Abigail'in tutsağı olarak gizemli adadan kaçmaya çalışacaktır ve bu macerada kendisine Alan'ın yardımcı olması aktarılıyor. Aksiyon, Komedi ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Fantastik kategorisine de kısmen girebilmektedir. Kayıp Şehir – The Lost City filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Dominik Cumhuriyeti ve Amerika da çekilmiştir. Kayıp Şehir – The Lost City filminin süresi 1 Saat 52 Dakika sürmektedir. 2022 yılında vizyona giren Kayıp Şehir – The Lost City filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Kayıp Şehir – The Lost City filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Kayıp Şehir – The Lost City Filminin Özeti;

Dr. Loretta Sage hayal gücü geniş bir insandır. Hayallerinin sınırı olmayan Dr. Loretta Sage hayatını roman yazarak geçirmiş ve yazdığı romanlarda da oldukça başarılı olmuştur. Yeni yazdığı kitabında kurgusal karakterleri Dr. Angela Lovemore ve aşık olduğu Dash McMahon karakterlerini yazmaktadır. Karakterler ile iç içe giren Dr. Loretta Sage kitabın içine bağlanmasının sebebi ise yakın zamanda eşini kaybetmesidir. Kendi dünyasından çok kitabın içindeki dünyaya yaklaşan, sorunlarından kaçan Dr. Loretta tamamladığı kitabını tanıtmak için Alan Caprison ile birlikte kitap fuarlarına gitmek için yola çıkacaktır. Bir model olan ve yakışıklı olan Alan'a kitabın kapağında yer veren Dr. Loretta, gittikleri yerde çok fazla izdiham ile karşı karşıya kalacaklardır. Bu sırada Abigail Fairfax isimli çok zengin bir adam Dr. Loretta Sage'in kitabından çok etkilenmiş ve kitap ile ilgili Dr. Loretta Sage'e ulaşır. Abigail Fairfax yaptığı araştırmalar sonrasında Atlantik de bulunan gizemli ve haritada kayıp olan bir ada keşfeder. Burada tüm dünyanın en değerli hazinelerinden olan Ateş Tacı hazinesinin bulunabileceği efsaneleri dolanmaktadır. Abigail, Dr. Loretta'nın yazdığı kitabının da kendisine verdiği bilgi birikim ile birlikte adanın gizemini çözebileceğine inanır. Abigail bir hırs ile birlikte Dr. Loretta'yı kaçırır ve adaya götürür. Model Alan ise günden güne aşık olduğu Dr. Loretta için CIA ile çalışan Jack Trainer isimli ajan ile birlikte adaya giderler. Alan burada Dr. Loretta'yı bulur ve Abigail'in bir anda hedefi haline gelir. Ada'dan bir an önce kaçmak isteyen Alan ve Dr. Loretta ikilisi adanın büyüsünde kaybolacaklar ve peşlerinde olan güçlü Abigail'den kaçmak için büyük bir mücadeleye gireceklerdir.


Kayıp Şehir – The Lost City Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Kayıp Şehir filmi ilk çıktığında fragmanıyla birlikte oldukça ses getiren bir yapım olmuştur. Film yayınlandıktan sonra izleme fırsatı bulduğumda ilk başlarda sıkıcı geçse de sonrasında konunun zenginleşmesi açısından yapılan hızlandırılmış sahneler ile birlikte benim için işte şimdi film başlıyor demiştim. Özellikle bir roman yazarının gözünden hikayenin betimlenmesi de hoş bir detay olmuştur. Hikayenin akışı, aksiyon sahneleri ve maceralı olaylar ile birlikte bu yapıma bizim puanımız 10 üzerinden 7.0'dır. Sizde film hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Kayıp Şehir – The Lost City gibi Paramount Pictures, 3dot productions ve Exhibit A Film yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın