646 Görüntülenme
Kimi izle
6.3 IMDB Puanı

Kimi izle

(Kimi)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi New Line Cinema, Warner Bros
  • Film Süresi 89 dakika
Senaryo David Koepp

Kimi Filmi ile İlgili Bilgiler;

Kimi filmi 2022 yılında vizyona girmiştir. Film de bir ürünün çıkmasını canı gönülden isteyen bir yöneticinin aslında bu uygulama ile sonunun geleceği konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; New Line Cinema ve Warner Bros yapım şirketlerinin ortak yapımı filmdir. Filmin seslendirmen kadrosunda Angela Childs (Sevinç Sırma), Kimi (Zeynep Er), Natalie Chowdhury (Özlem Abacı), Sharon (Şeyma Ayık), Dr. Sarah Burns (Füsun Kokucu), Terry Hughes (Tolga Tibet), Darius Popescu (İlham Erdoğan) ve Antonio Rivas (Bora Sivri) karakterlerini ülkemizin dublaj sanatçıları seslendirmişlerdir. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 31 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 6.3 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film severlerin gözünde kısmen başarılı olmuştur. Angela ortaya çıkmaması gerektiğini düşündüğü bir ürünün ortaya çıkmasını sağlayan yönetici Bradley'in karanlık bir sırrını yakalaması aktarılıyor. Dram, Gerilim ve Suç kategorileri altında çekilen film bir yerden de Aksiyon kategorisine de kısmen girebilmektedir. Kimi filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Amerika da çekilmiştir. Kimi filminin süresi 1 Saat 29 Dakika sürmektedir. 2022 yılında vizyona giren Kimi filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Kimi filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Kimi Filminin Özeti;

Meraklı, araştırmacı ve hırslı birisi olan Bradley Hasling, Amigdala isminde ki geniş bir şirketin yöneticiliğini üstlenmektedir. 'Kimi' isminde ki bir ürünü çıkarmak için son hızla çalışmalara devam etmektedirler. Günümüzün en çok üzerinde çalışma yapılan akıllı algoritma ile çalışacak olan 'Kimi' ürünü algoritma ile geliştirilmiş bir hoparlördür. Basit gibi görünse de içindeki mikrofon ile birlikte kim alırsa alsın belli mesafede ki herkesi dinleyebilecek bir mikrofona da sahiptir. Bradley bu ürünün seri üretime geçip tüm dünyada ortaya çıkabilmesini istemektedir. Günün birinde yazılımlara oldukça ilgili olan Angela bu ürünün içinde farklı durumların olduğunu anlamıştır. Angela sahip olduğu fobi ile birlikte hiçbir insanla iletişim kuramayan içine kapanık birisidir. Bu içine kapanıklığı yüzünden oldukça sessiz ve gözlerden uzakta kalmaktadır. Kimi isimli ürünü inceleyen Angela bir adamın cinsel şiddet ile hareket ettiğini öğrenir ve bu durumu hemen yetkililere aktarır. Sesin kime ait olduğunu araştırmak için Amigdala şirketinde çalışan biriyle hareket eden Angela, cinsel şiddete başvuran kişinin Amigdala şirketinin yönetici Bradley olduğunu öğrenir. Ürün ile ilgili oldukça tedirgin olan ve kötü bir adam olan Bradley'i açığa çıkaran Angela artık bir hedeftir ve peşindeki herkese rağmen hayatta kalmaya çalışacaktır.


Kimi Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Kimi filmi oldukça sürükleyici alışılagelmiş dışında konuya sahip hoş bir filmdir desem yanlış olmaz herhalde. Film de içine kapanık olarak gösterilen Angela'nın üzerine giydiği kostümleri, makyajı ve saçı gerçekten çok orijinal olmuş diyebilirim. Bir hacker gibi gördüğümüz Angela'yı ve şirket yöneticisi olan Bradley'in arasındaki rekabette filmi daha iyi bir hale getirmiş diyebilirim. Filmin çekildiği yerler, sahne açıları ve daha bir çok güzel özellik ile genel olarak beğendiğimiz bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 7.0'dır. Sizde film hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Kimi gibi New Line Cinema ve Warner Bros yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın