254 Görüntülenme
Hızlı ve Öfkeli 9 izle
5.2 IMDB Puanı

Hızlı ve Öfkeli 9 izle

(Fast and Furious 9)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi One Race Films, Roth/Kirschenbaum Films, Perfect Storm Entertainment
  • Film Süresi 143 dakika
Yönetmen
Senaryo Daniel Casey, Justin Lin, Alfredo Botello
Ödüller 2 ödül & 12 Adaylık.

Hızlı ve Öfkeli 9 – Fast and Furious 9 Filmi ile İlgili Bilgiler;

Hızlı ve Öfkeli 9 – Fast and Furious 9 filmi 2021 yılında vizyona girmiş ve Hızlı ve Öfkeli film serisinin dokuzuncu filmidir. Film de Dom'un baş düşmanı Cipher isimli kadının Dom'un kardeşini kullanarak dünyayı büyük bir yıkıma uğratmak istemesi konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; One Race Films, Roth/Kirschenbaum Films ve Perfect Storm Entertainment yapım şirketlerinin ortak yapımı olan filmin seslendirmen kadrosunda Dominic Toretto (Zeki Atlı), Letty Ortiz (Figen Sumeli), Mia Toretto (Milay Ezengin), Roman Pearce (Oğuz Özoğul), Tej Parker (Tuğbey İstanbulluoğlu), Megan Ramsey (Melissa Melis Toklu), Cipher (Zeynep Özden Ayyıldız), Jakob Toretto (Mutlu Albayram), Han Lue (Tugay Erverdi), Bay Hiçkimse (İskender Bağcılar), Sean Boswell (Ali Erdinç), Twinkie (Erden Tunatekin), Santos (Numan Aydın) ve Gisele Yashar (Canan Kılıç) karakterlerini ülkemizin değerli dublaj sanatçıları seslendirerek bu filmi ülkemizde ki dublaj severler açısından süper hale getirmişlerdir. Tam 200 Milyon dolar gibi bir para harcanan film dünya çapında 726 Milyon Dolar gişe hasılatı elde ederek kısmen başarılı bir yapım olmuştur. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 131 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 5.2 puan almayı başarmış ve bu alanda da hem hızlı ve öfkeli film serisinin hem de bir çok film severin gözünde en kötü puanı almıştır. Dom babası öldükten sonra ayrı kaldığı Jakob ile kıran kırına bir mücadeleye girişi aktarılıyor. Aksiyon, Gerilim ve Suç kategorileri altında çekilen film bir yerden de Dram, Bilim Kurgu, Komedi ve Fantastik kategorilerine de kısmen girebilmektedir. Hızlı ve Öfkeli 9 – Fast and Furious 9 filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Gürcistan, İskoçya, Tayland, İngiltere ve Japonya da çekilmiştir. Hızlı ve Öfkeli 9 – Fast and Furious 9 filminin süresi 2 Saat 23 Dakika sürmektedir. 2021 yılında vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 9 – Fast and Furious 9 filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Hızlı ve Öfkeli 9 – Fast and Furious 9 filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Hızlı ve Öfkeli 9 – Fast and Furious 9 Filminin Özeti;

Dom eşi Letty ve oğlu Brian üçü birlikte huzurlu şekilde ormanlık bir alanda yaşamaktadırlar. Roman, Tej ve Ramsey üçlüsü günün birinde görev için çıkagelirler. Bay Hiçkimse tarafından bir video yollanılmış ve videoda Bay Hiçkimse'nin uçağına saldırı olduğu belli oluyor. Cipher hayatta kalmış ve özel askeri birliği ile birlikte Bay Hiçkimse'nin uçağını düşürmüşlerdir. Bu videoyu izleten Tej, Roman ve Ramsey üçlüsü bekledikleri tepkiyi Dom'dan göremezler ve Dom'un görevi istemediği duyduklarında geri dönerler. Letty ekibini yalnız bırakmayı istemez ve Dom'u bırakarak ekibinin yanına doğru yola çıkar. Dom kendisine verilen videoyu defalarca izledikten sonra Bay Hiçkimse'nın videoda konuşmasını bölen kişinin kendisinde ki gibi Hristiyan kolyesi olan bir adam tarafından susturulduğunu fark eder. Dom hemen ekibinin yanına uçağa doğru ilerler videoda Hristiyan kolyesine sahip olan kişi kardeşi Jakob Toretto olduğunu fark eder. Görevi kabul edip Bay Hiçkimse'nin uçağının düştüğü yere giden ekip burada kendilerine saldıran askerler ile karşılaşacaklardır. Dom ve kendisine düşman olan kardeşi Jakob'un hayatı babalarını bir araba yarışında kaybettikten sonrasında bozuktur ki uzun yıllar da görüşmemişlerdir. Üstelik Jakob bir de gidip Cipher için çalışmaya başladığında işler iyice karışık hale gelecektir. Peki Dom ve ekip Cipher ve Jakob'a engel olup Bay Hiçkimse'yi bulabilecekler midir? Jakob neden Cipher ile çalışmaktadır? Bütün sorularınızın yanıtlarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinden yanıtlayabilirsiniz.


Hızlı ve Öfkeli 9 – Fast and Furious 9 Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Hızlı ve Öfkeli 9 filmi emek harcanmış bir yapım olsa da serinin en kötü filmidir diyebilirim. Yani çok güzel bir hikaye seçmişsiniz Dom'un yıllardır görüşmediği düşman kardeşi Jakob onu da oynayan adam da iyi John Cena ama yani bu kadar mı kötü bağlanır hikaye hele Han'ın tekrar gelmesi falan yani artık bir salın iyice Marvel çoklu evren muhabbetine döndü yahu bu arada filmi süper kahraman filmi değil ki... Neyse demek istesem de bu filme eleştiri bitmiyor açıkçası arabayla uzaya çıkmak evet evet yanlış duymadınız Iron Man'in kıyafetini giyip arabayla uzaya çıkıyorlar herhalde yani böyle saçma bir iş daha olamaz neyse filme gelecek olursak bu kadar iyi bir konuyu nasıl kötü hale getirilir dediğimiz bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 5.0'dır. bu 5 puanı da sırf film de emek var diye verdim yoksa vereceğim puan 2 veya 3 falan olurdu. Sizde film hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler tabi mümkünse...


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Hızlı ve Öfkeli 9 – Fast and Furious 9 gibi One Race Films, Roth/Kirschenbaum Films ve Perfect Storm Entertainment yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın