266 Görüntülenme
Hızlı ve Öfkeli 2 izle
5.9 IMDB Puanı

Hızlı ve Öfkeli 2 izle

(2 Fast 2 Furious)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Universal Pictures, Original Film, Mikona Productions GmbH & Co. KG
  • Film Süresi 107 dakika
Yönetmen
Senaryo Gary Scott Thompson, Michael Brandt, Derek Haas
Ödüller 4 ödül & 13 Adaylık.

Hızlı ve Öfkeli 2 – Fast and Furious 2 Filmi ile İlgili Bilgiler;

Hızlı ve Öfkeli 2 – Fast and Furious 2 filmi 2003 yılında vizyona girmiş ve Hızlı ve Öfkeli film serisinin ikinci filmidir. Film de Brian O'Conner ve Roman Pearce isimli polislerin yasa dışı bir suçlu olan Carter Verone'u yakalama çabaları konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; Universal Pictures, Original Film ve Mikona Productions GmbH & Co. KG yapım şirketlerinin ortak yapımı olan filmin seslendirmen kadrosunda Brian O'Conner (Murat Şen), Roman Pearce (Fatih Özacun), Monica Fuentes (Didem Atlıhan), Carter Verone (Aydoğan Temel) ve Tej (Rıza Karaağaçlı) karakterlerini ülkemizin değerli dublaj sanatçıları seslendirerek filme şeref katmışlardır. Tam 76 Milyon dolar gibi bir para harcanan film dünya çapında 236 Milyon Dolar gişe hasılatı elde ederek dönemine göre oldukça başarılı bir yapım olmuştur. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 275 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 5.9 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film severin gözünde başarılı olamamıştır. Uzun yıllardır uyuşturucu baronu olarak rahat rahat hareket edebilen Carter Verone'un peşinde yükselmek için tek şansı olan iki ortak polis Brian O'Conner ve Roman Pearce ikilisinin giriştikleri en tehlikeli ve en gizli görevleri aktarılıyor. Aksiyon, Gerilim ve Suç kategorileri altında çekilen film bir yerden de Komedi ve Fantastik kategorilerine de kısmen girebilmektedir. Hızlı ve Öfkeli 2 – Fast and Furious 2 filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Amerika da çekilmiştir. Hızlı ve Öfkeli 2 – Fast and Furious 2 filminin süresi 1 Saat 47 Dakika sürmektedir. 2001 yılında vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 2 – Fast and Furious 2 filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Hızlı ve Öfkeli 2 – Fast and Furious 2 filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Hızlı ve Öfkeli 2 – Fast and Furious 2 Filminin Özeti;

Brian O'Conner ve ortağı Roman Pearce ikilisi aldıkları gizli bir görevi yerine getirmek için harekete geçerler. İki polis olan Brian ve Roman'ın görevi eski bir suçlu olan ve şimdilerde zenginliği ile nam salmış bir çok polis tarafından yakalanmak istenen Carter Verone'nın kendisidir. Carter Verone, Arjantin'in başkenti Buenos Aires de doğmuş ve genç yaşlarında bile her türlü suça karışmış yıllarını tehlikenin tam göbeğinde geçiren bir adamdır. Carter Verone daha büyük rant olduğu için geldiği Amerika da uyuşturucu işlerini geliştirmiş ve artık çok büyük bir baron haline gelmiştir. Carter Verone kendi kurduğu sistem ile birlikte yakalanan hiçbir uyuşturucu taciri tarafından fişlenmemektedir hatta fişlense bile hiç kimse onu tutuklayamamaktadır. Böylesine ulaşılmaz bir adamı yakalamak için ise başarılı polis Brian O'Conner ve onun komik arkadaşı Roman Pearce görevlendirileceklerdir. Brian ve Roman ikilisi kendilerini bir suçlu olarak gösterip Carter Verone'un uyuşturucu işine girmeye çalışacaklardır. Fakat Carter Verone gibi suçlular sadece bildiği ve tanıdığı insanlar ile işbirliği yaparlar. Brian ve Roman ikilisi ise bir kaç kurnazlık yaparak bir şekilde Verone'un yanına girmeye başaracaklardır. Burada Brian ve Verone'un sevgilisi Monica Fuentes'in aralarında bir yakınlaşma başlayacaktır. Bu yakınlaşma zaten Brian, Roman ve Verone'un aralarındaki iğne ipliğindeki ilişkiyi Brian ve Monica yakalanırsa ölümle kopartacak kadar tehlikeli bir hale getirmiştir. Brian ve Roman hem Verone'un kendilerine verdiği tehlikeli görevleri bir şekilde suç işlemeden yapmaları hem de Verone'a tam güven sağlayıp iş üstünde yakalamaları gerekecektir. Peki Brian ve Roman ikilisi bir uyuşturucu baronu olan Carter Verone'u yakalayabilecekler midir? Brian ve Monica Fuentes'in aralarındaki ilişki nasıl olacaktır? Tüm sorularınızın yanıtlarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinde bulabilirsiniz.


Hızlı ve Öfkeli 2 – Fast and Furious 2 Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Hızlı ve Öfkeli 2 filmi benim için Dominic Toretto olmasa da çekilmiş iyi filmlerden bir tanesidir. Burada aslında karakterlerimiz Roman ve Tej karakterlerini burada iyice görebiliyoruz. Film klasik bir hızlı ve öfkeli filmi gibidir diyemeyiz bunun sebebi sadece arabalar yok aynı zamanda uyuşturucu ve suç da çok fazla mevcut. Yani arabayı alıp sürekli olarak yarışan insanlar göremiyoruz. Filmin konusu ve derinliği güzel hatta diğer Hızlı ve Öfkeli filmlerinde gördüğümüz geveze Roman karakterini de eskiden polis olduğunu da görmüş olduk. Filmin puanlamasına gelecek olursak iyi bulduğumuz ve izleyebileceğimiz bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 7.0'dır. Sizde film hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Hızlı ve Öfkeli 2 – Fast and Furious 2 gibi Universal Pictures, Original Film ve Mikona Productions GmbH & Co. KG yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın