817 Görüntülenme
Kirpi Sonic 2 izle
6.5 IMDB Puanı

Kirpi Sonic 2 izle

(Sonic the Hedgehog 2)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Paramount Pictures, Sega Sammy Group, Original Film
  • Film Süresi 122 dakika
Yönetmen
Senaryo Pat Casey, Josh Miller, John Whittington

Kirpi Sonic 2 – Sonic the Hedgehog 2 Filmi ile İlgili Bilgiler;

Kirpi Sonic 2 – Sonic the Hedgehog 2 filmi 2022 yılında vizyona girmiştir. Film de Sonic'in yeni arkadaşı Tails ile birlikte Dr. Ivo "Eggman" Robotnik'in ve Knuckless'a karşı mücadeleleri konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; Paramount Pictures, Sega Sammy Group ve Original Film yapım şirketlerinin ortak yapımı filmdir. Filmin seslendirmen kadrosunda Sonic the Hedgehog (Sercan Gidişoğlu), Dr. Ivo Robotnik (Yekta Kopan), Tails (Didem Atlıhan), Knuckles (Sinan Divrik), Tom Wachowski (Ali Seyitoğlu), Maddie Wachowski (Didem Atlıhan), Rachel (Özlem Abacı), Wade Whipple (Tunca Soysal), Agent Stone (Efe Erkekli) ve Randall (Zeki Atlı) karakterlerini ülkemizin dublaj sanatçıları seslendirmişlerdir. Tam 110 Milyon Dolar gibi bir bütçe ile çekilen film dünya çapında 401 Milyon dolar gişe hasılatı elde ederek ortalama bir başarı yakalamıştır. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 64 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 6.5 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film severlerin gözünde kısmen başarılı olmuştur. Sonic artık çok büyük iki düşmanın hedefi haline gelmiştir ve Master Emerald'ı bulmak zorundadır. Sonic ve Tails'in verdikleri zorlu mücadele aktarılıyor. Aksiyon, Komedi ve Suç kategorileri altında çekilen film bir yerden de Bilim Kurgu ve Fantastik kategorilerine de kısmen girebilmektedir. Kirpi Sonic 2 – Sonic the Hedgehog 2 filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Kanada ve Amerika da çekilmiştir. Kirpi Sonic 2 – Sonic the Hedgehog 2 filminin süresi 2 Saat 2 Dakika sürmektedir. 2022 yılında vizyona giren Kirpi Sonic 2 – Sonic the Hedgehog 2 filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Kirpi Sonic 2 – Sonic the Hedgehog 2 filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Kirpi Sonic 2 – Sonic the Hedgehog 2 Filminin Özeti;

Sonic yeni geldiği dünyada yaşadığı zorluklardan sonra kendisine dünyada bir ev edinmeyi başarır. Oldukça hızlı olan Sonic bu gücünü dünyadaki kötü güçlere karşı kullanmaya karar verir. Adalet sağlamak ve kötüleri yakalamak isteyen Sonic oldukça iyi bir karar vermiştir. Sonic her ne kadar sahada olup kötülerle savaşmak istese de Tom Wachowski isimli arkadaşı bunun şu an için iyi bir karar olmadığını ve beklemesi gerektiğini düşünmektedir. Sonic'in en yakın arkadaşı olan Tom eşi Maddie ile birlikte Maddie'nin kız kardeşi Rachel'in düğünü için Hawaii'ye doğru yola çıkarlar. Evde tek başına kalan Sonic kendisine zaman ayırıp eğlenmek istese de en büyük düşmanı olan kötü Dr. Ivo "Eggman" Robotnik'in geri dönmesiyle bütün huzuru bozulur. Mantar gezegeninden Knuckles’ın yardımıyla kaçmayı başarmıştır. Knuckles kendisine rakip olarak gördüğü Sonic'e saldırıp Master Emerald'ın nerede olduğunu öğrenmeye çalışır. Master Emerald öyle güçlü bir şeydir ki Knuckles'ın tükenmiş olan ırkını dahi geri getirebilecek kadar güçlüdür. Sonic ile Knuckles'ın arasındaki savaşta Tails, Sonic'in kaçmasına yardımcı olur ve Sonic'in dünyaya geldikten sonra verdiği bütün mücadeleyi yakından takip ettiğini de iletir. Sonic, Tails ile konuşur ve kendisine katılması için ikna eder. Robotnik ve Knuckles ise bir ekip olurlar ve ikiye iki mücadelesi artık başlamıştır. İki tarafında peşinde olduğu Master Emerald'a ulaşmak için büyük mücadele başlamıştır. Her zaman iyi tarafta olmayı seçen Sonic ve Tails ikilisi eskiden Sonic'in askeri olan Longclaw’ın bıraktığı bir harita üzerinden harekete geçerler. Fakat Robotnik ve Knuckles her zaman peşlerinde olacaktır. Peki Sonic ve Knuckles arasındaki savaşı kim kazanacaktır? Sonic ve Tails ikilisine karşı Robotnik ve Knuckles ikilisinden hangi taraf savaşı kazanacaktır? Tüm sorularınızın cevaplarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinden bulabilirsiniz.


Kirpi Sonic 2 – Sonic the Hedgehog 2 Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Sonic ilk filmine göre ikinci filmi beni daha çok etkiledi diyebilirim. Özellikle bu filmde ilk filmde ki efsane oyuncu Jim Carrey'nin tekrar oynaması benim için bu filmi daha güzel hale getirdi. Görsel efektler güzel, konu zenginliği mevcut fakat yetişkin animasyonundan daha çok çocuk animasyonu yaklaşımı yanlış olmaz diye tahmin ediyorum. Fakat yine de konu zenginliği olarak film sürükleyicidir. Jim Carrey'nin kostümü ve tipi de harikaydı gerçekten. Oyunlardan da gördüğümüz hatta bazılarının Sonic'ten daha çok sevdiği kırmızı karakter Knuckles'in de gelmesi gerçekten güzel olmuş. Genel olarak iyi dediğimi bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 7.0'dır. Sizde film hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Kirpi Sonic 2 – Sonic the Hedgehog 2 gibi Paramount Pictures, Sega Sammy Group ve Original Film yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın