211 Görüntülenme
Hızlı ve Öfkeli 4 izle
6.5 IMDB Puanı

Hızlı ve Öfkeli 4 izle

(Fast and Furious 4)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Universal Pictures, Relativity Media, Original Film
  • Film Süresi 107 dakika
Yönetmen
Senaryo Chris Morgan, Gary Scott Thompson
Ödüller 6 ödül & 2 Adaylık.

Hızlı ve Öfkeli 4 – Fast and Furious 4 Filmi ile İlgili Bilgiler;

Hızlı ve Öfkeli 4 – Fast and Furious 4 filmi 2009 yılında vizyona girmiş ve Hızlı ve Öfkeli film serisinin dördüncü filmidir. Film de her gittiği yerde sorun çıkaran ve gitmediği okul kalmayan liseli Sean Boswell'in en sonunda annesi tarafından yıllardır görmediği babasının yanına Japonya'ya gönderilmesi ve yeni bir hikayeye adım atması konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; Universal Pictures, Relativity Media ve Original Film yapım şirketlerinin ortak yapımı olan filmin seslendirmen kadrosunda Dominic Toretto (Fatih Özacun), Brian O'Conner (Tolga Tibet), Letty (Figen Sumeli), Mia Toretto (Elif Acehan), Campos (Kubilay Penbeklioğlu), Fenix (Hakan Altuntaş), Gisele (Devrim Zeynep Ateşer), Penning (Payidar Tüfekçioğlu) ve Han (Beyti Engin) karakterlerini ülkemizin değerli dublaj sanatçıları seslendirerek filmi ülkemizdeki dublaj severler için çok daha iyi hale getirmişlerdir. Tam 85 Milyon dolar gibi bir para harcanan film dünya çapında 360 Milyon Dolar gişe hasılatı elde ederek dönemine göre iyi bir başarı yakalamıştır. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 288 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 6.5 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film severin gözünde kısmen başarılı olmuştur. Dominic Toretto aşık olduğu kadın Letty'i tehlikeye atmamak için kendini Letty'den uzaklaştırmak istese de aslında yaptığı Letty'i çok tehlikeli bir çetenin ölüm çemberinin içine sokmak olacaktır. Aksiyon, Gerilim ve Suç kategorileri altında çekilen film bir yerden de Dram ve Fantastik kategorilerine de kısmen girebilmektedir. Hızlı ve Öfkeli 4 – Fast and Furious 4 filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Dominik Cumhuriyeti, Meksika, Panama ve Amerika da çekilmiştir. Hızlı ve Öfkeli 4 – Fast and Furious 4 filminin süresi 1 Saat 47 Dakika sürmektedir. 2009 yılında vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 4 – Fast and Furious 4 filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Hızlı ve Öfkeli 4 – Fast and Furious 4 filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Hızlı ve Öfkeli 4 – Fast and Furious 4 Filminin Özeti;

Los Angeles polis departmanında sıradan bir polis olarak kendisine verilen tüm görevleri başarılı bir şekilde yerine getiren Brian O'Conner başarılı olduğu her görev ile birlikte en sonunda hayalinde olan FBI'a girmeyi başarır. Los Angeles'ın sokaklarında ki suçları FBI için temiz tutmakla görevli olan Brian O'Conner her zaman bir dost olarak görmeye başladığı Dominic Toretto'yu görmeyi ummaktadır. Bu sırada Dominic Toretto ise sevgilisi Letty ve ekibi ile birlikte büyük bir tır soygunu yapmaktadırlar. Yaşanılan sorun ile birlikte Letty ölüm ile burun buruna kaldığında görev iptal edilir ve tır da patlar. Dominic Toretto çok sevdiği sevgilisi Letty'nin ölebileceği fikriyle kafasının içinde büyük bir sıkıntıyla günlerini geçirmektedir. Dominic Toretto ve Letty birlikte geçirdikleri bir gecenin ardından Dominic Toretto sevgilisini bir daha tehlikeye atmamak için kendi tehlikeli hayatından sevgilisini kurtarmak adına Letty'i terk eder. Letty ve Dominic Toretto günlerini ayrı ayrı geçirseler de günün birinde Dominic Toretto kız kardeşi Mia'dan aldığı telefon ile birlikte Letty'nin öldüğü haberini öğrenir. Bütün dünyası başına yıkılan Dominic Toretto, Letty'yi kimin öldürdüğünü öğrenmek ve yapanların hepsini öldürmek için harekete geçecektir. Letty'i öldüren bir çetedir ve çetenin başında Amerika-Meksika sınırında yüklü miktarlarda uyuşturucu geçiren Arturo Braga bulunmaktadır. Arturo Braga çok güçlü bir çeteye liderlik etmekte ve kendisini tam olarak hiç kimse gerçekte Arturo Braga'yı tanımamaktadır. Bu çetede bir tetikçi olan Fenix Rise isimli ölüm makinesi Letty'i verdiği bir göreve karşı gelmesinden dolayı öldürmüştür. Dominic Toretto'nun hedefi bellidir bu çeteyi ve çetenin içinde Letty'nin ölümünde parmağı olacak olan herkesi öldürecektir. Brian O'Conner ise bu çete ile alakalı gizli bir görevde yer alacağı zaman eski dostu olan Dominic Toretto ile birlikte de yol yürüyeceklerdir. Bu yolda hem intikam hem de bu çetenin tamamen çökertilmesi olacaktır. Peki Dominic Toretto, Letty'i öldüren tüm herkesi öldürebilecek midir? Dominic Toretto ve Brian O'Conner ikilisi gerçek bir dost olmayı başarabilecekler midir? Bütün sorularınızın yanıtlarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinde bulabilirsiniz.


Hızlı ve Öfkeli 4 – Fast and Furious 4 Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Hızlı ve Öfkeli 4 filmi 1.filmden sonra ikinci defa gördüğümüz Dominic Toretto'yu efsaneleştirmiş filmdir diyebiliriz. Aşık olduğu kadın olan Letty'i öldürenleri tek başına yok edebilecek kadar güçlü olan Dominic Toretto çok iyi işlenmiş diyebilirim. Brian O'Conner da bu filmle birlikte suç dünyasına adım atması da gayet güzel olmuş. Uçan araba sahneleri, patlama sahneleri, kavga sahneleri ve daha bir çok emek gerektiren sahne bu yapımda bolca var diyebiliriz. Film de özellikle bazı sahnelerin kesilmiş olduğunu görebiliriz bu ne demek ileride Letty'nin dönebilmesi için Letty'nin ölüsü dahi gösterilmemiş mesela yani bir çok detaylı ileriye dönük sahne ve akılcı durumlar oluşturulmuş. Film de eleştirmek istediğim bir taraf var mı tabii ki var yani Dominic Toretto'yu bu kadar yükseltmek ileride insanların başka filmlerde tatmin olmamasına yol açacak yani kalkıp Dominic Toretto'yu neden 100 kişiyi dövmedin oysa sen çok güçlüydün gibi kafaların da ortaya çıkmasına yol açan film budur. Filmin puanlamasına gelecek olursak bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 7.5'dir. Sizde film hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Tüm konular tartışmaya açıktır. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Hızlı ve Öfkeli 4 – Fast and Furious 4 gibi Universal Pictures, Relativity Media ve Original Film yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın