1,128 Görüntülenme
Işıkyılı izle
6.0 IMDB Puanı

Işıkyılı izle

(Lightyear)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Pixar Animation Studios, Pixar, Walt Disney Pictures
  • Film Süresi 100 dakika
Yönetmen
Senaryo Angus MacLane, Matthew Aldrich, Jason Headley

Işıkyılı – Lightyear Filmi ile İlgili Bilgiler;

Işıkyılı – Lightyear filmi 2022 yılında vizyona girmiştir. Film de Buzz Lightyear'ın hayatı ve yaşadığı gezegen konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; zaten oldukça animasyon filmlerinde başarılı olan Pixar Animation Studios, Pixar ve Walt Disney Pictures yapım şirketlerinin ortak yapımı filmdir. Filmin seslendirmen kadrosunda Buzz Işıkyılı (Rıza Karaağaçlı), Izzy Hawthorne (Selay Taşdöğen), SOX / Yaşlı SOX (Sercan Gidişoğlu), Mo Morrison (Enver Murat Güçlü), Darby Steel (Zamire Zeynep Özdemir), Zurg / Yaşlı Buzz (İskender Bağcılar), Alisha Hawthorne (Ayça Koptur) ve I.V.A.N. (Selen Severcan) karakterlerini ülkemizin dublaj sanatçıları seslendirerek harika bir yapım ortaya koymuşlardır. Tam 200 Milyon Dolar gibi bir bütçe ile çekilen film dünya çapında 226 Milyon dolar gişe hasılatı elde ederek gişe hasılatında başarısız olmuştur. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 100 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 6.0 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film severlerin gözünde kısmen başarılı olmuştur. Buzz Lightyear'ın bir keşif ile birlikte tüm sevdiği insanları kaybetmesi aktarılıyor. Aksiyon, Animasyon ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Bilim Kurgu ve Fantastik kategorilerine de kısmen girebilmektedir. Işıkyılı – Lightyear filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Amerika da çekilmiştir. Işıkyılı – Lightyear filminin süresi 1 Saat 40 Dakika sürmektedir. 2022 yılında vizyona giren Işıkyılı – Lightyear filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Işıkyılı – Lightyear filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Işıkyılı – Lightyear Filminin Özeti;

Hayatını görevine adamış ve ne olursa olsun koruyucu olarak sonuna kadar savaşmayı kafaya koyan Buzz Lightyear, Star Command'da uzay koruyucu olarak görevini icra etmektedir. Buzz Lightyear her ne kadar kendini göreve adasa da bir de yakın arkadaş olarak kendisine Alisha Hawthorne'u edinir. Buzz koruyucu ekibine yeni katılan Featheringhamstan isimli yeni koruyucu ile birlikte T'Kani Prime ismi verilen yaşanabilecek bir gezegeni keşfederler. Gemileri ile T'Kani Prime gezegenine giden Buzz ve ekibi burada çok tehlikeli türlerin saldırısı sonucunda geri dönerler ve kaçmaya çalışırlar. Yaşanılan aksiyon anında gemiye istemeden zarar veren Buzz gemiyi tamir edene kadar bir koloni oluşturup ekibinde geminin dışında beklemesi gerektiğine karar verir. Buzz bir komutan olarak ekibini korumak amacıyla Hiperuzay yakıtının testlerine başlar ve geminin sorunlu olup olmadığını test etmek için gemi ile Hiperuzay yakıtını kullanarak yaklaşık bir dört dakikalık uçuş gerçekleştirir. Buzz bu yakıt ile yapılan yolculuğun 1 dakikasının 10 yıla bedel olduğunu bilse de ekibi için yine de testlerine devam eder ve en sonunda Hiperuzay yakıtını kullandığında kendi gezegeninde 64 senenin geçtiğini öğrenir. Buzz yaptığı testler sonucu arkadaşı aradan geçen 64 yılın ardından Alisha Hawthorne'u kaybettiğini öğrenir. Ne olursa olsun Buzz, Hiperuzay yakıtının aslında ışık hızından bile daha hızlı olduğunu keşfetmiştir. Peki Buzz, Hiperuzay yakıtını kullanarak neler yapacaktır? Bütün sorularınızın cevaplarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinden bulabilirsiniz.


Işıkyılı – Lightyear Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Buzz Lightyear, Oyuncak Hikayesi filminde hep merak ettiğim bir karakterdi diyebilirim. Hikayesini sonunda gördüğümüz bu filme baktığımızda gerçekten başarılı bir animasyon filmi yapılmış diyebilirim. Film de bulunan karakterlerin yüz hatları daha çok 3D açıdan oluşturulmuş diyebilirim. Hikaye zenginliği açısından oldukça sürükleyici ve hep merak ettiğimiz uzay kavramında gerçekleşen film de bir çok detayın da olması oldukça keyifliydi. Genel olarak beğendiğimiz bu yapıma bizim puanımız 10 üzerinden 7.0'dır. Sizde film hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Işıkyılı – Lightyear gibi Pixar Animation Studios, Pixar ve Walt Disney Pictures yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın