181 Görüntülenme
Karayip Korsanları 5 Salazar’ın İntikamı izle
6.5 IMDB Puanı

Karayip Korsanları 5 Salazar’ın İntikamı izle

(Pirates of the Caribbean 5 Dead Men Tell No Tales)
Senaryo Jeff Nathanson, Terry Rossio, Ted Elliott
Ödüller 1 ödül & 13 Adaylık.

Karayip Korsanları 5 Salazar’ın İntikamı – Pirates of the Caribbean 5 Dead Men Tell No Tales Filmi ile İlgili Bilgiler;

Karayip Korsanları 5 Salazar’ın İntikamı – Pirates of the Caribbean 5 Dead Men Tell No Tales filmi 2017 yılında vizyona girmiş tüm dünyadaki en iyi korsan film serisi olan efsanevi korsanlık filmi Karayip Korsanları serisinin 5. filmdir. Bu filmde Denizler ve okyanuslar tanrısı olan Yunan mitolojisinde önemli yeri olan Poseidon'un denizlere hükmedilecek 3 dişli mızrağı Jack Sparrow tarafından ele geçirilmeye çalışılacaktır. Walt Disney Pictures, Jerry Bruckheimer Films ve Infinitum Nihil Film yapım şirketlerinin ortak yapımı film Karayip Korsanları film serisinin beşinci filmidir. Türkçe seslendirmen kadrosuna baktığımızda Kaptan Jack Sparrow (Murat Şen), Kaptan Salazar (Kerem Atabeyoğlu), Barbossa (Ercan Demirel), Henry Turner (Onur Akgülgil), Gibbs (Mazlum Kiper) ve Carina Smyth (Melissa Melis Toklu) gibi ülkemizin fark yaratan profesyonel sanatçıları dublaj konusunda bu projede yer alarak projeyi ülkemizde ki sinema severlere sevdirmişlerdir. Tam 230 Milyon dolar gibi bir para harcayan film klasik bir Karayip Korsanları bütçesiyle çekilmiştir. Dünya çapında 794 Milyon Dolar gibi hasılat elde eden film dönemin en çok gişe hasılatı elde eden film diğer filmlerin aksine o kadar da başarılı olmuştur diyemeyiz. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 310 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 6.5 puan almayı başarmış ve serinin en az beğenilen filmi olmuştur. Aksiyon, Fantastik ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Bilim Kurgu ve Komedi kategorisine de kısmen girebilmektedir. Karayip Korsanları 5 Salazar’ın İntikamı – Pirates of the Caribbean 5 Dead Men Tell No Tales filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Avustralya ve Kanada da çekilmiştir. Karayip Korsanları 5 Salazar’ın İntikamı – Pirates of the Caribbean 5 Dead Men Tell No Tales filminin süresi 2 Saat 9 Dakika sürmektedir. Jack Sparrow uzun yıllar önce mağlup ettiği korkunç kaptan Salazar'ı yenebilmek için efsanelere konu olmuş ve daha önce hiçbir ölümlü tarafından kullanılmayan Poseidon'un 3 dişli mızrağını bulmaya çalışacaktır. Fakat bu o kadar kolay bir durum değildir. 2017 yılında vizyona giren Karayip Korsanları 5 Salazar’ın İntikamı – Pirates of the Caribbean 5 Dead Men Tell No Tales filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Karayip Korsanları 5 Salazar’ın İntikamı – Pirates of the Caribbean 5 Dead Men Tell No Tales filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Karayip Korsanları 5 Salazar’ın İntikamı – Pirates of the Caribbean 5 Dead Men Tell No Tales Filminin Özeti;

Kaptan Jack Sparrow aşkı olan Angelica'yı kurtarmış ve Kara Sakal'ı da Hector Barbossa'nın yardımıyla birlikte yok etmeyi başarmıştır. Kara Sakal'ın gemisi de Hector Barbossa'nın eline geçmiştir. Bu filmde Jack Sparrow'un gençliğine doğru gittiğimizde Jack Sparrow henüz daha bir mürettebatken ve daha çok gençken tüm dünyada korsanların bir numaralı düşmanı ve korkusu olan Kaptan Salazar ile içinde bulunduğu gemi karşı karşıya gelir. Jack'in gemisindeki kaptan yapılan saldırı sonucu başa henüz daha genç olan Jack Sparrow geçer ve tüm dünyada lanetli bir yer olan bermuda şeytan üçgeninin içine doğru giderler. Jack yaptığı bir manevra ile kendi gemisi ve mürettebatını kurtarsa da Kaptan Salazar bütün çabalarına rağmen kurtulamaz ve gemisiyle birlikte bermuda şeytan üçgeninde hapsolur. Jack hayatına devam etse de Kaptan Salazar'ın bir gün kendisini bulacağını dahi düşünmez. Kaptan Salazar ise hayatındaki en büyük düşmanı olarak nitelendirdiği Jack'i öldüreceği günün hayaliyle yaşamaktadır. Günün birinde bermuda şeytan üçgeninde ki lanetin kalkmasıyla oradan kaçmayı başaran Kaptan Salazar tayfasıyla birlikte lanetli ve korkunç bir hal almıştır. Özellikle kendi gemisi de bir canavara dönüşmüştür. Kaptan Salazar önüne çıkacak olan tüm korsanları tek tek yok ederek Jack Sparrow'u bulmaya çalışacaktır. Jack Sparrow ise bu lanetli Kaptan Salazar ve mürettebatından kurtulmak için tüm dünyada efsane haline gelmiş denizlerin hepsine hükmedebilecek Poseidon'un 3 dişli mızrağını bulmaya çalışacaktır. Bu mızrağı şuana kadar hiç kimse bulamamış hatta yakınlaşamamıştır bile. Fakat Jack Sparrow'un elinde tüm dünyanın en değerli hazinesi bulunmaktadır. Jack Sparrow'un sadece çok istediği şeyleri gösteren pusula sayesinde Jack mızrağa doğru gitmenin yolunu bulacaktır. Peki Kaptan Salazar, Jack Sparrow'u ele geçirip öldürebilecek midir? Jack Sparrow, Poseidon'un 3 dişli mızrağını bulabilecek midir? Bütün sorularınızın yanıtlarını ve cevaplarını sizler için hazırladığımız özel playerımız içerisinden bulabilirsiniz.


Karayip Korsanları 5 Salazar’ın İntikamı – Pirates of the Caribbean 5 Dead Men Tell No Tales Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Karayip Korsanları 5. filmi Salazar’ın İntikamı filmi hikaye bakımından ortalama ve efsaneleri film hikayesine bağlama konusundan da gayet iyi bir filmdir. Walt Disney'in en güvendiği film serilerinden olan Karayip Korsanları serisi yıl ilerledikçe daha büyük başarı ve hikaye ile birlikte görsel efektlerden faydalanacağını düşünsek de aslında eskiden yaptıkları filmlerin daha çok tuttuğunu söyleyebiliriz. Bunun sebebi çünkü artık hikayenin ve kahramanların sürekli yenilenmesidir. Yani bir düşmanın hikayesine ortak olmayacak kadar az tanıyoruz. Bir düşman bir yerden çıkıyor ufak bir geçiş sahnesi ile derdini öğreniyoruz ondan sonra film bittiğinde o düşman da gidiyor. Yani eskisi gibi Davy Jones tarzında bir düşman yaratılsaydı örnek Kara Sakal gerçekten iyi bir düşmandı fakat onu bile tek bir filmde harcadılar. Genel olarak görsel efektlerine baktığımızda iyi diyebileceğim, Johnny Depp'in oyunculuğu ile severek takip ettiğim bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 7.0'dır. Sizde film ile ilgili görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz ve birlikte tüm konular hakkında tartışabiliriz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Karayip Korsanları 5 Salazar’ın İntikamı – Pirates of the Caribbean 5 Dead Men Tell No Tales gibi Walt Disney Pictures, Jerry Bruckheimer Films ve Infinitum Nihil Film yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın