165 Görüntülenme
Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu izle
7.1 IMDB Puanı

Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu izle

(Pirates of the Caribbean 3 At World's End)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Walt Disney Pictures, Jerry Bruckheimer Films, Second Mate Productions Films
  • Film Süresi 169 dakika
Yönetmen
Senaryo Ted Elliott, Terry Rossio, Stuart Beattie
Ödüller 2 Oscar Adaylığı. 23 ödül & 51 adaylık. total

Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu – Pirates of the Caribbean 3 At World's End Filmi ile İlgili Bilgiler;

Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu – Pirates of the Caribbean 3 At World's End filmi 2007 yılında vizyona girmiş tüm dünyadaki en iyi korsan film serisi olan efsanevi korsanlık filmi Karayip Korsanları serisinin 3. filmdir. Öyle ki 5 filmlik seride tüm 2. film ve 3. filmin bağlandığı ve olayların son bulduğu filmdir. Walt Disney Pictures, Jerry Bruckheimer Films ve Second Mate Productions Films yapım şirketlerinin ortak yapımı film Karayip Korsanları film serisinin üçüncü filmidir. Türkçe seslendirmen kadrosuna baktığımızda Kaptan Jack Sparrow (Kerem Kobanbay), Will Turner (Özgür Özdural), Elizabeth Swann (Elif Acehan), Davy Jones (Aydoğan Temel), Amiral James Norrington (Rüzgar Aksoy), Cutler Beckett (Tugay Erverdi), Bootstrap Bill (Levent Ünsal) ve Gibbs (Payidar Tüfekçioğlu) gibi ülkemizin fark yaratan profesyonel sanatçıları dublaj konusunda mükemmel iş çıkarmışlardır. Tam 300 Milyon dolar gibi bir para harcayan film Walt Disney'in en çok para harcadığı Karayip Korsanları filmi olmuştur. Dünya çapında 960 Milyon Dolar gibi hasılat elde eden film dönemin en çok gişe hasılatı elde eden film olarak harika bir başarı yakalamıştır. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 649 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 7.1 puan almayı başarmış, kaliteli bir yapım olduğunu herkese ispatlamıştır. Aksiyon, Fantastik ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Bilim Kurgu ve Komedi kategorisine de kısmen girebilmektedir. Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu – Pirates of the Caribbean 3 At World's End filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Saint Vincent ve Grenadinler, Bahamalar, Dominika, ve Amerika da çekilmiştir. Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu – Pirates of the Caribbean 3 At World's End filminin süresi 2 Saat 31 Dakika sürmektedir. Lanetli Davy Jones, Kraken'i serbest bırakmıştır ve artık hiç kimse denizlerde rahat değildir. Jack kayıp olan sandığı bulup kendisini sonsuza kadar kurtarmak için büyük planlar yapacaktır. 2007 yılında vizyona giren Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu – Pirates of the Caribbean 3 At World's End filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu – Pirates of the Caribbean 3 At World's End filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu – Pirates of the Caribbean 3 At World's End Filminin Özeti;

Jack Sparrow kendisine saldıran Kraken'i alt etmeyi başarmış ve Davy Jones'un mekanı olan Ölüler diyarına geçiş yapmıştır. Jack burada günlerini tek başına geçirip psikolojik olarak çöküntü içinde geçirmektedir. Jack Sparrow, Ölüler diyarında geçmeden önce Amiral James Norrington ile girdiği mücadele sonrası kalbi kaptırmıştır. Amiral James Norrington kalbi Lord Beckett'a götürmüş ve tekrardan Amiral görevini geri almayı başarıp itibarını da kurtarmıştır. Kalbi ele geçiren Lord Beckett, Uçan Hollandalının kaptanı olan Davy Jones ve mürettebatına hükmetmeye başlamış ve tüm korsanların kalesi olan Batık Koyunu, İngiliz mürettebatı ve Uçan Hollandalı ile yerle bir etmenin planlarını yapmayı düşünmektedir. Bu sırada ölüler diyarında olan Jack Sparrow'u kurtarmak için insan bedenine hapsolan Kalipso tarafından daha önce Jack Sparrow tarafından öldürülen Kaptan Hector Barbossa geri getirilir. Elizabeth, Will ve Hector Barbossa birlikte Kaptan Jack Sparrow'u kurtarmak için Ölüler diyarına gideceklerdir. Buraya giden ve Jack ile birlikte geri dönmeyi başaran mürettebatın artık büyük sorunu Uçan Hollandalı ve İngiliz donanmasıdır. Uzun yıllar önce Davy Jones'un aşık olduğu tanrıça Kalipso'yu korsanlar bir araya gelerek insan vücuduna hapsetmek için 9 - 8'lik olarak kendilerince buldukları değersiz olan eşyaları kutsal eşya olarak kullanmışlardır. Will Turner babası Bootstrap'a verdiği söz için harekete geçmiştir ve babasını Davy Jones'un gemisi Uçan Hollandalıdan kurtarmaya çalışacaktır. Elizabeth aşık olduğu Will için bütün riskleri göze alacaktır. Jack Sparrow, kalbi öldürüp Uçan Hollandalının başına geçmeyi düşünecektir. Davy Jones kalbini geri almaya çalışacaktır. Lord Buckett ise tüm korsanları yok etmeye çalışacaktır. Herkesin kendine göre planı vardır. İngilizler ve Uçan Hollandalı mürettebatı yaptıkları saldırı ile birlikte 9-8'likten birine sahip olan korsan Sao Feng'i öldürünce Elizabeth, Sao Feng'in mürettebatını ve Sao Feng'e ait olan 9-8'likten birisini alarak tüm korsanların toplanacağı Batı Koyu'na gidecektir. Burada artık kaçınılmaz bir son olan büyük savaş verilecektir ve korsanların ellerinde olan tek bir şey vardır. O da insan vücuduna hapsettikleri Kalipso'yu tekrar serbest bırakıp denizde savaşırlarken onlara yardım etmeleridir peki bu durum gerçekten de böyle mi olacaktır? Jack Sparrow kalbi öldürüp Uçan Hollandalının başına geçebilecek midir? Will Turner babası Bootstrap'ı kurtarabilecek midir? Lord Buckett tüm korsanları yok edebilecek midir? Bütün soruların cevaplarını sizler için hazırladığımı özel playerımızın içerisinden bulabilirsiniz.


Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu – Pirates of the Caribbean 3 At World's End Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Karayip Korsanları serisinin 3. Filmi olan Dünyanın Sonu filmi benim seri de en beğendiğim filmdir. Bunun sebebi tüm hikayelerin tek tek işlenip hepsinin sonuca ulaşmasıdır. Yani hiçbir şekilde kafada soru işareti kalacak bir durum yoktur. Görsel efektleri denizde geçen savaş, Davy Jones'un ölüler diyarı gibi bir çok yerde gerçekten etkilendiğimi söyleyebilirim. Özellikle 2. film 2006 yılında çıkmış olmasına rağmen bu kadar çok emek ve prodüksiyon verilerek tam 1 sene sonra çıkması da bence büyük bir başarıdır. Özellikle bu filmde Kaptan Jack Sparrow'un babası efsanevi ve yasa koruyucu korsan Kaptan Teague'i görmek de benim için gayet güzel bir detaydı. Kaptan Teague'in geldiği sahne ve herkesin ondan çekinmesi de büyük bir hype yarattı diyebiliriz. Genel olarak en beğendiğim Karayip Korsanları filmi olan Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu filminin tüm aktörlerine, senaristlerine ve yönetmenlerine teşekkür ederim. Filme bizim puanımız 10 üzerinden 9'dur. Sizde film ile ilgili tüm görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilir ve bu konu hakkında tartışabiliriz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu – Pirates of the Caribbean 3 At World's End gibi Walt Disney Pictures, Jerry Bruckheimer Films ve Second Mate Productions Films yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın