189 Görüntülenme
Karayip Korsanları 4 Gizemli Denizlerde izle
6.6 IMDB Puanı

Karayip Korsanları 4 Gizemli Denizlerde izle

(Pirates of the Caribbean 4 On Stranger Tides)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Walt Disney Pictures, Jerry Bruckheimer Films, Moving Picture Company Film
  • Film Süresi 136 dakika
Yönetmen
Senaryo Ted Elliott, Terry Rossio, Stuart Beattie
Ödüller 3 ödül & 31 Adaylık.

Karayip Korsanları 4 Gizemli Denizlerde – Pirates of the Caribbean 4 On Stranger Tides Filmi ile İlgili Bilgiler;

Karayip Korsanları 4 Gizemli Denizlerde – Pirates of the Caribbean 4 On Stranger Tides filmi 2011 yılında vizyona girmiş tüm dünyadaki en iyi korsan film serisi olan efsanevi korsanlık filmi Karayip Korsanları serisinin 4. filmdir. Bu filmde kayıp olan bir 'Gençlik Pınarı' efsanesinin peşine düşülecektir. Walt Disney Pictures, Jerry Bruckheimer Films ve Moving Picture Company Film yapım şirketlerinin ortak yapımı film Karayip Korsanları film serisinin dördüncü filmidir. Türkçe seslendirmen kadrosuna baktığımızda Kaptan Jack Sparrow (Murat Şen), Angelica Teach (Arzu Doğan), Barbossa (Ercan Demirel), Karasakal (Nüvit Candaner), Gibbs (Mazlum Kiper) ve Philip (Arda Aydın) gibi ülkemizin fark yaratan profesyonel sanatçıları dublaj konusunda bu projede yer alarak projeyi oldukça güçlendirmişlerdir. Tam 250 Milyon dolar gibi bir para harcayan film Walt Disney'in en çok para harcadığı 2. Karayip Korsanları filmi olmuştur. Dünya çapında 1 Milyar 45 Milyon Dolar gibi hasılat elde eden film dönemin en çok gişe hasılatı elde eden film olarak harika bir başarı yakalamıştır. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 526 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 6.6 puan almayı başarmış, kaliteli bir yapım olduğunu ispatlamıştır. Aksiyon, Fantastik ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Bilim Kurgu ve Komedi kategorisine de kısmen girebilmektedir. Karayip Korsanları 4 Gizemli Denizlerde – Pirates of the Caribbean 4 On Stranger Tides filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Porto Riko, İngiltere, ve Amerika da çekilmiştir. Karayip Korsanları 4 Gizemli Denizlerde – Pirates of the Caribbean 4 On Stranger Tides filminin süresi 2 Saat 17 Dakika sürmektedir. Büyük bir efsanenin peşinde olan Jack Sparrow şu ana kadar gördüğü en büyülü geminin mürettebatında işçi olarak çalışmaya başlayacak ve 'Gençlik Pınarı'nı bulmaya çalışacaktır. 2011 yılında vizyona giren Karayip Korsanları 4 Gizemli Denizlerde – Pirates of the Caribbean 4 On Stranger Tides filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Karayip Korsanları 4 Gizemli Denizlerde – Pirates of the Caribbean 4 On Stranger Tides filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Karayip Korsanları 4 Gizemli Denizlerde – Pirates of the Caribbean 4 On Stranger Tides Filminin Özeti;

Jack Sparrow tüm denizlerin gördüğü en büyük savaştan galip gelmiş ve Davy Jones'un kalbini öldürüp Uçan Hollandalının başına geçebileceği halde, Will'in ölmek üzere olduğunu görür ve kalbi Will'e öldürtüp hem Will'in hayatını kurtarır hem de Davy Jones'u tamamıyla yok etmeyi başarır. Artık hayatını içerek ve gezerek geçiren Jack Sparrow, günün birinde ölmek üzere olan arkadaşı Gibbs'i kurtarmak için İngiliz hakim kılığına girecektir. Burada Gibbs ile birlikte kaçmayı başaran Jack Sparrow efsanelere konu olmuş 'Gençlik Pınarı' hakkında bilgi sahibi olur. Bu pınarın iki kutsal kadehi bulunmaktadır. Bir kadehten su içen kişi diğer kadehten su içen kişiye ömründe ki kalan tüm yıllarını vermektedir. Kehanetler peşinde olan Karasakal öğrendiği kehanet ile birlikte tek ayaklı bir adam tarafından zehirlenerek öldürüleceğini öğrenir. Karasakal hemen kendine yetenekli insanlar almaya başlayarak 'Gençlik Pınarı'nın yerini öğrenip kendisini kurtarmaları için kadehleri kullanacaktır. Fakat bu olay tam olarak böyle değildir. Rivayetlere göre denizlerdeki korsanları yiyen deniz kızlarının bulunduğu yerden bir deniz kızının göz yaşlarından birini hayat veren kadehin içine almaları gerekmektedir. Tüm denizlerde bilinen en yetenekli korsanın Jack Sparrow olduğunu bilmeyen yoktur tabii ki. Uzun yıllar önce Jack Sparrow'un aşkı olan Angelica, Jack Sparrow gibi giyindiği bir zaman Kara Sakal'ın gemisine mürettebat toplamaya çalışır ve Jack bu durumu fark ederek onu engellemeye çalışır. Angelica yaptığı kur ile birlikte Jack'i bir şekilde Kara Sakal'ın gemisine çekmeyi başarır. Jack Sparrow mürettebatı gaza getirip Kara Sakal'ın gemisini ele geçirmeye çalışsa da Kara Sakal'ın gemisine sadece Kara Sakal'ın kılıcını kullanan kişi emir verebilmektedir. Bu gemi öyle bir gemidir ki elinize kılıç aldığınızda herkesi dize getirebilecek kadar güçlüdür. Tüm dünyada yayılan 'Gençlik Pınarı' efsanesinin peşine bir çok milletten en yetenekli kaptanlar da düşecektir. Bu sırada İngiliz amiral olan Kaptan Hector Barbossa da bu pınarın oraya gidecek olan Kara Sakal'ı yok etmek için harekete geçecektir. Büyük bir macera ile Jack Sparrow, hem kayıp kadehleri bulmaya çalışacaktır. Hem bir deniz kızı yakalamaya çalışacaklardır. Hem de Gençlik Pınarının yerini öğrenmeye çalışacaklardır. Büyük bir macera bizleri bekliyor. Peki Jack Sparrow, Gençlik Pınarının yerini bulabilecek midir? Kaptan Hector Barbossa neden Kara Sakal'ın peşindedir? Kara Sakal peşinde olan kehaneti yok edip Gençlik Pınarı ile birlikte hayat bulabilecek midir? Bütün sorularınızın yanıtlarını ve cevaplarını sizler için hazırladığımız özel playerımız içerisinden bulabilirsiniz.


Karayip Korsanları 4 Gizemli Denizlerde – Pirates of the Caribbean 4 On Stranger Tides Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Karayip Korsanlarının 4. filmi olan Gizemli Denizlerde filmi aslında bana göre macera konusundan oldukça zengin bir filmdir. İzlemesi keyifli ve gayet akıcıdır fakat şahsi görüşüm işin içine biraz hikaye katmak gerçekten güzel olabilirdi. Örnek olarak Kara Sakal'ın nasıl bu gemiyi ele geçirdiğini öğrenebilirdik. Jack Sparrow ve Angelica'nın da hikayesini kısa bir kesit halinde görebilirdik. Kaptan Hector Barbossa'nın da kopan bacağının nasıl koptuğunu öğrenebilirdik. Bu yönlerden eksik olduğu için benim gibi düşünen bir çok Karayip Korsanları seveni de bunu İMDB üzerinden puan olarak belli etmişlerdir. Filmin görsel efektleri her zaman ki gibi güzel desek abartmış olmayız herhalde özellikle deniz kızları, limanlar, gemiler ve daha bir çok detay güzeldi diyebilirim. Filmin puanlamasına gelecek olursak bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 7.0'dır. Sizde kendi görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Karayip Korsanları 4 Gizemli Denizlerde – Pirates of the Caribbean 4 On Stranger Tides gibi Walt Disney Pictures, Jerry Bruckheimer Films ve Moving Picture Company yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın