183 Görüntülenme
Kaptan Amerika 2 Kış Askeri izle
7.8 IMDB Puanı

Kaptan Amerika 2 Kış Askeri izle

(Captain America 2 The Winter Soldier)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Entertainment, Marvel Studios, Walt Disney Pictures
  • Film Süresi 136 dakika
Senaryo Christopher Markus, Stephen McFeely, Joe Simon
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 5 ödül & 52 adaylık. total

Kaptan Amerika 2 Kış Askeri – Captain America 2 The Winter Soldier Filmi ile İlgili Bilgiler;

Kaptan Amerika 2 Kış Askeri – Captain America 2 The Winter Soldier filmi 2014 yılında vizyona girmiş ve Marvel sinematik evrenin de geçmektedir. Kaptan Amerika film serisinin 2.filmidir. Film de Steve Rogers artık Kaptan Amerika olmuştur ve uzun yıllar önce dünya savaşında kaybettiği dostu Bucky ile karşılaşacaktır. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; Marvel Entertainment, Marvel Studios ve Walt Disney Pictures yapım şirketlerinin ortak yapımı olan film, Kaptan Amerika'nın eski dostu Bucky ile çarpışması aktarılıyor. Filmin Türkçe seslendirmen kadrosuna bakacak olursak; Steve Rogers / Captain America (Rüzgar Aksoy), Bucky Barnes / Kış Askeri (Sercan Gidişoğlu), Sam Wilson / The Falcon (Levent Yıldız), Natasha Romanoff / Kara Dul (Figen Sumeli), Maria Hill (Birtanem Candaner) ve Nick Fury (Hakan Vanlı) karakterlerini ülkemizin değerli sanatçıları seslendirerek dublaj konusunda çok büyük bir iş çıkarmışlardır. Tam 170 Milyon dolar gibi bir para harcanan film dünya çapında 714 Milyon Dolar gişe hasılatı elde ederek büyük bir başarı yakalamıştır. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 840 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 7.8 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film severlerin gözünde oldukça başarılı. Eski dostu Bucky'e rastlayan Kaptan Amerika kendisini tanımayan dostu Bucky'i bir ölüm makinesine dönüştürenleri bulmaya çalışıp Bucky'i düzeltmeye çalışacaktır. Aksiyon, Bilim Kurgu ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Fantastik ve Dram kategorilerine de kısmen girebilmektedir. Kaptan Amerika 2 Kış Askeri – Captain America 2 The Winter Soldier filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Amerika da çekilmiştir. Kaptan Amerika 2 Kış Askeri – Captain America 2 The Winter Soldier filminin süresi 2 Saat 16 Dakika sürmektedir. 2014 yılında vizyona giren Kaptan Amerika 2 Kış Askeri – Captain America 2 The Winter Soldier filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.comfarkıyla Kaptan Amerika 2 Kış Askeri – Captain America 2 The Winter Soldier filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Kaptan Amerika 2 Kış Askeri – Captain America 2 The Winter Soldier Filminin Özeti;

Steve Roggers, Kaptan Amerika olarak testlerini ve her şeyini başarılı şekilde yerine getirir ve dünya savaşını Amerika ve müttefiklerinin kazanmasını sağlar. Kaptan Amerika kendisine akıl hocası olan Nick Fury'nin de desteğiyle birlikte dünyayı kötü güçlerden korumaya kararlıdır. Fakat dünya savaşının etkileri Steve Roggers'ın beyninde dönüp durmaktadır. Çünkü Steve Roggers, Kaptan Amerika olarak aşık olduğu komutanı Peggy Carter ve en yakın dostu olan Bucky Barnes'ı kaybetmiştir. Tesseract ile birlikte 100 yıl gibi bir süredir kayıp olan Steve Roggers dünyaya döndükten sonra psikolojik olarak çöküşün içerisindedir. Fakat günün birinde kendisine verilen bir görev ile birlikte karşısında kendisini hiç tanımayan bir ölüm makinesi olan eski arkadaşı Bucky Barnes'ı görür. Bucky'nin kolunda demir bir takma kol vardır ve çok güçlü hale gelmiştir. Kaptan Amerika ve Bucky Barnes büyük bir savaşa girerler ve Kaptan Amerika arkadaşı Bucky'e neler olduğunu anlamaya çalışacaktır. Dünya savaşında trenden düşerek öldüğü sanılan Bucky'i aslında Hidra saflarında olan Dr. Arnim Zola bulmuş ve kendi yaptığı deneyler ile birlikte bir ölüm makinesi olan Kış Askerine çevirmiştir. Bucky'nin beynine ve tüm insani duygularına yapılan köreltmeler sonucu her verilen görevi yerine getirmek isteyen bir süper asker olmuştur. Kaptan Amerika'nın şimdi ki görevi ise çok sevdiği eski arkadaşı olan Bucky'i içinde bulunduğu durumdan kurtarmaya çalışacaktır. Fakat bu savaşta Bucky Barnes gibi yetiştirilmiş başka süper askerler de bu savaşın içerisinde olacaktır. Peki Kaptan Amerika arkadaşı Bucky'i insanları öldürmeden kurtarabilecek midir? Bucky'i bu hale getiren ve kurtaran olay nasıl gerçekleşecektir? Bütün sorularınızın cevaplarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinden yanıtlayabilirsiniz.


Kaptan Amerika 2 Kış Askeri – Captain America 2 The Winter Soldier Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Kaptan Amerika film serisinin 2.filmi Kış Askeri filmi Kaptan Amerika'nın en yakın arkadaşı Bucky'nin film içinde işlenmesi gerçekten de güzel olmuş diyebilirim. Özellikle sahnelerde kullanılan bir çok doğal patlama, üstün ve teknik dövüş yetenekleri filmi ayrı bir havaya sokuyor diyebilirim. Hikayenin işlenmesi açısından gerçekten de Marvel'ın üst düzey filmlerinden birisi olmuş diyebilirim. Savaşın doruklarına giden ve genel olarak beğendiğimiz bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 8.0'dır. Sizde film hakkında ki tüm görüş ve yorumlarınızı yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Kaptan Amerika 2 Kış Askeri – Captain America 2 The Winter Soldier gibi Marvel Entertainment, Marvel Studios ve Walt Disney Pictures yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın