168 Görüntülenme
Kaptan Amerika 1 İlk Yenilmez izle
7.0 IMDB Puanı

Kaptan Amerika 1 İlk Yenilmez izle

(Captain America 1 The First Avenger)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Paramount Pictures, Marvel Entertainment, Marvel Studios
  • Film Süresi 124 dakika
Yönetmen
Senaryo Christopher Markus, Stephen McFeely, Joe Simon
Ödüller 4 ödül & 46 Adaylık.

Kaptan Amerika 1 İlk Yenilmez – Captain America 1 The First Avenger Filmi ile İlgili Bilgiler;

Kaptan Amerika 1 İlk Yenilmez – Captain America 1 The First Avenger filmi 2011 yılında vizyona girmiş ve Marvel sinematik evrenin de geçmektedir. Kaptan Amerika film serisinin 1.filmidir. Film de Steve Rogers isimli ezik bir karakterin nasıl Kaptan Amerika gibi kudretli birisine dönüştüğü evrimler beyaz perdeye taşınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; Paramount Pictures, Marvel Entertainment ve Marvel Studios yapım şirketlerinin ortak yapımı olan film, İlk yenilmez Kaptan Amerika'nın Hidra birliğine karşı verdiği mücadele bizlere aktarılıyor. Filmin Türkçe seslendirmen kadrosuna bakacak olursak; Kaptan Amerika / Steve Rogers (Rüzgar Aksoy), Peggy Carter (Selen Öztürk), James Buchanan 'Bucky' Barnes (Sercan Gidişoğlu), Colonel Chester Phillips (Nüvit Candaner), ve Kızıl Kurukafa / Johann Schmidt (Cem Kurtoğlu) karakterlerini ülkemizin değerli sanatçıları seslendirerek dublaj konusunda çok büyük bir iş çıkarmışlardır. Tam 140 Milyon dolar gibi bir para harcanan film dünya çapında 370 Milyon Dolar gişe hasılatı elde ederek beklenen başarıyı yakalayamamıştır. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 841 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 7.0 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film severlerin gözünde başarılı olmuştur. Amerika saflarında olan Kaptan Amerika ve Hidra saflarında olan Red Skull'un birliklerinin çarpışmaları tüm dünyanın kaderini etkileyecektir. Aksiyon, Bilim Kurgu ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Fantastik kategorisine de kısmen girebilmektedir. Kaptan Amerika 1 İlk Yenilmez – Captain America 1 The First Avenger filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, İskoçya, İngiltere ve Amerika da çekilmiştir. Kaptan Amerika 1 İlk Yenilmez – Captain America 1 The First Avenger filminin süresi 2 Saat 4 Dakika sürmektedir. 2011 yılında vizyona giren Kaptan Amerika 1 İlk Yenilmez – Captain America 1 The First Avenger filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.comfarkıyla Kaptan Amerika 1 İlk Yenilmez – Captain America 1 The First Avenger filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Kaptan Amerika 1 İlk Yenilmez – Captain America 1 The First Avenger Filminin Özeti;

Steve Rogers kendi yaşıtlarının aksine çok ufak ve çelimsiz birisidir. Fakat Steve'in aslan gibi bir yüreği vardır. Öyle ki Steve kendisinden çok daha güçlü olan kim olursa olsun yine de haksızlık karşısında susmuyor ve hiçbir mücadeleden kaçmamaktadır. Steve'in bir de orduda olan çok yakın arkadaşı James Buchanan 'Bucky' Barnes vardır. Bucky dönemin devam eden dünya savaşında göğüs göğse çarpışan bir Amerikan askeridir. Arkadaşı Bucky'e özenen Steve her seferinde orduya gönüllü olarak katılmaya çalışsa da çelimsiz ve boyunun kısa olmasından dolayı sürekli olarak reddedilir. Fakat Steve ne olursa olsun hiçbir zaman vazgeçmeyip denemelerine devam etmektedir. Günün birinde Dr. Abraham Erskine'in başlattığı bir asker programına herkesin alınacağını duyduğunda hayatının fırsatının önüne geldiğini fark eder. Hemen başvuru yapan ve kabul edilen Steve kendisinden çok daha güçlü rakipleri ile birlikte rekabeti girecektir. Dr. Abraham Erskine tarafından oldukça sevilen Steve hem zekasıyla hem de cesaretiyle öne çıkmayı başarır. Chester Phillips isimli komutan ise her fırsatta Steve'in yetersiz olduğunu söylese de yapılan tüm testlerden başarılı geçen Steve Rogers, Dr. Abraham Erskine'in bir süper insan yaratacağı deney günü gelip çatar. Steve burada az daha ölmek üzereyken testin durdurulacağı esnada Steve durdurmamalarını ister ve testin sonunda artık bir süper insan olmuştur. Artık çok daha hızlı koşabilmektedir. Çok daha güçlüdür ve insanların yapamayacağı tüm fiziksel ve ruhsal her şeyi yapabilecek güce erişmiştir. Naziler yani Hidra olarak geçen örgüt ise Dr. Arnim Zola tarafından süper insan yapacakları deneyleri çoktan yapmışlar ve savaşı Hidra'nın kazanacağı şekilde devam etmektedirler. Red Skull hidra birlikleriyle birlikte çokça yerde başarı yakalamayı başarmıştır. Steve'in başarılı olduğu deney esnasında bir Hidra ajanı fark edilir ve Steve, ajanın peşine düşer. Ajanı zor da olsa yakalayan Steve'in yani yeni adıyla Kaptan Amerika'nın ilk görevi başarılı olur. Kaptan Amerika olarak başarılı olabileceğini ve çarpışabileceğini düşünen Steve Rogers askerlere moral olsun diye ponpon kızlar ile birlikte gösteriler düzenlemeye başladığında büyük bir hayal kırıklığına uğrar. Fakat zamanla tüm cephelerde başarısız olmak Steve'i Kaptan Amerika olarak görevin başına getirecektir. Kendi birlikleriyle birlikte bir çok alanda başarı yakalamaya başlayan Steve savaşın tam göbeğinde dünyanın en kanlı savaşında tarih yazmaya çalışacaktır. Peki Steve Rogers Kaptan Amerika olarak görevinde başarılı olabilecek midir? Kaptan Amerika en yakın arkadaşı olan Bucky'i bulabilecek midir? Tüm sorularınızın cevaplarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinden bulabilirsiniz.


Kaptan Amerika 1 İlk Yenilmez – Captain America 1 The First Avenger Filmine Admin Olarak Eleştirim;

İlk yenilmez olarak bilinen Steve Rogers'ın öncelerde aslında çelimsiz bir insanken nasıl Kaptan Amerika olduğunu görmeye başladık. Öyle ki filmin işlendiği tarih gerçekten de çok güzel şekilde tasarlanmış diyebilirim. Fakat burada bazı mantık hatalarının olmadığını söylemekte anlamsız diyebilirim. Örnek olarak Steve Rogers'ın ilk başta çok fazla dayak yerken girdiği testler ile birlikte bir anda harika dövüşmesi felan yani biraz saçma geldi desem yeridir. Kaptan Amerika'ya süper güçler yükleyip çok güçlü olduğunu bilerek savaşa sokmamak gerçekten harika bir kafa diyebilirim. Filmin konu olarak işlenişi, görsel efektler ve muhteşem oyunculuklar ile bu filmi beğendiğimi söyleyebilirim. Bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 7.5'dir. Sizde film hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Kaptan Amerika 1 İlk Yenilmez – Captain America 1 The First Avenger gibi Paramount Pictures, Marvel Entertainment ve Marvel Studios yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın