229 Görüntülenme
Arabalar 2 izle
6.2 IMDB Puanı

Arabalar 2 izle

(Cars 2)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Walt Disney Pictures, Pixar Animation Studios
  • Film Süresi 106 dakika
Senaryo John Lasseter, Bradford Lewis, Dan Fogelman
Ödüller 1 ödül & 19 Adaylık.

Arabalar 2 – Cars 2 Filmi ile İlgili Bilgiler;

Arabalar 2 – Cars 2 filmi 2011 yılında vizyona girmiş ve Arabalar film serisinin ikinci filmidir. Film de artık çok fazla şampiyon olan ve özlediği ailesinin yanına dönen Şimşek McQueen'in dünyada ki en hızlı araba olan Francesco Bernoulli ile aralarında başlayacak olan yeni rekabet ve Mater'ın ajan olarak verdiği mücadeleler konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; Pixar Animation Studios ve Walt Disney Pictures yapım şirketlerinin ortak yapımı olan filmin seslendirmen kadrosunda Şimşek McQueen (Yekta Kopan), Francesco Bernoulli (Cem Yılmaz), Sally Carrera (Berna Başer), Mater (Osman Gidişoğlu), Ramone (Ali Düşenkalkar), Luigi (Sezai Aydın), Brent Mustangburger (Murat Atıl), Sarge (Ahmet Eres), Kral (Hakan Vanlı) ve Chick Hicks (Ali Ekber Diribaş) karakterlerini ülkemizin değerli dublaj sanatçıları bu filmi gerçekten dublaj açısından harika hale getirmişlerdir. Tam 200 Milyon dolar gibi bir para harcanan film dünya çapında 559 Milyon Dolar gişe hasılatı elde ederek dönemine göre başarılı bir yapım olmuştur. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 191 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 6.2 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film severin gözünde başarılı olamamıştır. McQueen ve Francesco arasındaki destansı yarış savaşı, Mater'ın istemeden bir ajan olması ve kötü planları olan eski arabaların bütün hikayeleri aktarılıyor. Animasyon, Komedi ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Fantastik kategorisine de kısmen girebilmektedir. Arabalar 2 – Cars 2 filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Japonya, İngiltere, Fransa ve Amerika da çekilmiştir. Arabalar 2 – Cars 2 filminin süresi 1 Saat 46 Dakika sürmektedir. 2011 yılında vizyona giren Arabalar 2 – Cars 2 filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Arabalar 2 – Cars 2 filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Arabalar 2 – Cars 2 Filminin Özeti;

Şimşek McQueen bir çok piston kupasını kazansa da hocası Doc Hudson ölmüştür ve onun hep söylediği laf aklına gelmektedir. Kupa dediğin boş bir kase... Şimşek McQueen kız arkadaşı Sally ve en yakın arkadaşı Mater'ı özler ve yarışlara ara verip Radyatör kasabasına döner. Öncelerde kimsenin bilmediği bir yer olan Radyatör kasabası Şimşek McQueen'in dünya çapında ünlü olmasıyla birlikte herkes tarafından öğrenilir ve artık popüler bir yer haline gelir. Şimşek McQueen günlerini Radyatör kasabasında geçirmekteyken televizyonda elektrikli bir araba olan Miles Axlerod'un düzenlediği ve dünyanın en iyi yarışçılarının katılacağı bir yarış düzenlenecektir. Tüm dünyaca bilinen bir Ferrari olan Francesco Bernoulli de orda olacaktır. Mater kendi başına telefonla programa bağlanır ve Şimşek McQueen'in en iyisi olduğunu söyler. Francesco Bernoulli ve Şimşek McQueen arasında Mater sayesinde büyük bir iddialaşma başlamıştır ve Avrupa'nın çeşitli yerlerinde yapılacak olan ve sadece en başarılı ve en hızlı arabalar yarışa katılacaktır. Şimşek McQueen kendisine ekip şefi olarak Mater'ı seçer ve teknik ekipte ise Luigi ve Guido ikilisini seçer. Mater farkında olmadan gizli görevde olan Holley Vitescan ve Finn McRoket ikilisini katılacaktır. Mater artık gizli bir görev ile yarışçıları yok etmek isteyen güçleri durdurmaya çalışacaktır. Peki Şimşek McQueen ve Francesco Bernoulli arasındaki rekabet kim kazanacaktır? Dünyanın en iyi yarışçısı kim olacaktır? Mater gizli görevde başarılı olabilecek midir? Tüm sorularınızın cevaplarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinden bulabilirsiniz.


Arabalar 2 – Cars 2 Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Arabalar 2 filmi yine görsel açıdan en iyi filmlerden birisi diyebiliriz. Fakat bu film birazcık Şimşek McQueen değil de Mater üzerinden devam etmesi biraz kötü olmuş diyebilirim. Bunun sebebi iki büyük yarışçı olan Şimşek McQueen ve Francesco Bernoulli arasındaki yarışı yeterince izleyemiyoruz. Yani sürekli bir operasyon sürekli farklı bir şeyler sanki iki araba arasındaki rekabet geçiştirilmiş gibi diyebiliriz. Konu olarak zengin bir film olmuş fakat dediğim gibi daha fazla yarış izleseydik iyi olurdu. Genel olarak idare eder dediğimiz bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 6.0'dır. Sizde film hakkındaki tüm görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Arabalar 2 – Cars 2 gibi Pixar Animation Studios ve Walt Disney Pictures yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın