350 Görüntülenme
Arabalar 1 izle
7.1 IMDB Puanı

Arabalar 1 izle

(Cars 1)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Pixar Animation Studios, Walt Disney Pictures
  • Film Süresi 117 dakika
Senaryo John Lasseter, Joe Ranft, Jorgen Klubien
Ödüller 2 Oscar Adaylığı. 28 ödül & 34 adaylık. total

Arabalar 1 – Cars 1 Filmi ile İlgili Bilgiler;

Arabalar 1 – Cars 1 filmi 2006 yılında vizyona girmiş ve Arabalar film serisinin ilk filmidir. Film de çaylak bir yarış arabasının hayatın gerçeklerini öğrenmesi konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; Pixar Animation Studios ve Walt Disney Pictures yapım şirketlerinin ortak yapımı olan filmin seslendirmen kadrosunda Şimşek McQueen (Yekta Kopan), Doc Hudson (Erhan Abir), Sally Carrera (Berna Başer), Mater (Osman Gidişoğlu), Ramone (Ali Düşenkalkar), Luigi (Sezai Aydın), Flo (Munis Düşenkalkar), Sarge (Ahmet Eres), Kral (Hakan Vanlı) ve Chick Hicks (Ali Ekber Diribaş) karakterlerini ülkemizin değerli dublaj sanatçıları bu filmi gerçekten dublaj açısından mükemmel hale getirmişlerdir. Tam 120 Milyon dolar gibi bir para harcanan film dünya çapında 461 Milyon Dolar gişe hasılatı elde ederek dönemine göre başarılı bir yapım ortaya koymuştur. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 420 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 7.2 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film severlerin gözünde oldukça başarılı olmuştur. En büyük hayali mükemmel bir sponsor ile tüm dünyadaki en iyi yarış arabası olmak olan Şimşek McQueen'in gerçek hayatta olan arkadaşlık, dostluk ve aşk duygularıyla karşılaştıktan sonra fikirlerinin değişmesi aktarılıyor. Animasyon, Komedi ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Dram kategorisine de kısmen girebilmektedir. Arabalar 1 – Cars 1 filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Amerika da çekilmiştir. Arabalar 1 – Cars 1 filminin süresi 1 Saat 57 Dakika sürmektedir. 2006 yılında vizyona giren Arabalar 1 – Cars 1 filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Arabalar 1 – Cars 1 filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Arabalar 1 – Cars 1 Filminin Özeti;

Dünya çapında yapılan Piston kupası yarışlarında öne çıkan üç araba vardır. Dinoco için yarışan ve en deneyimli, başarılı olan Kral, Hostile Takeover Bank için yarışan ve rakiplerini geçmek için her türlü pisliği yapacak olan Chick Hicks ve henüz daha bir çaylak olan fakat gözü Dinoco da olan Şimşek McQueen kıran kırana süren yarışlar başlamıştır. Ekip şefine ihtiyaç duymayan ve kendi ekibine de hiç saygı göstermeyip tek başına her şeyi yapabileceğini söyleyen Şimşek McQueen yarış esnasında lastiklerini değiştirmelerini istemez ve rakiplerine 1 tur fark atar. Fakat bitişe gelmeden lastiği patlayan Şimşek McQueen bitiş çizgisine zor da olsa iki rakibi olan Kral ve Chick Hicks ile aynı anda geçerek Piston kupasında dünya tarihine geçecek olay yaşanır. Üç yarışçı aynı anda bitiş çizgisini geçmiştir ve sadece üç dişli yarışçının yarışacağı son bir yarış düzenlenecektir. Şimşek McQueen kendisine akıl vermek isteyen Kral'ı bile dinlemeyip aklında olan Dinoco'yu düşünmektedir. Kendisini yarışın olacağı yere götürmek için gelen tır Mack ile birlikte yola çıkarlar. Gece yarısı oldukça yorgun olan Mack uyuya kalır ve kasada uyumakta olan Şimşek McQueen açılan kapı ile birlikte bilmediği bir yolda gözlerini açar. Şimşek McQueen, Mack'i bulmaya çalışsa da bulamaz ve yaşadığı sorun ile birlikte kendisini bir şerif tutuklar ve haritadan bile ismi silinmiş Radyatör Kasabası isimli bir yere gelmiştir. Burada çalışmakta olan ve kendi hallerinde ki arabalar Sally, Mater, Doc Hudson, Luigi, Ramone, Guido, Flo, Çavuş Sarge, Şerif ve Fillmore ile tanışma fırsatı bulmadan hemen kaçmaya çalışan Şimşek McQueen'in aklında sadece üç arabanın katılacağı Piston kupası olsa da Şimşek McQueen ilk defa arkadaş edindiği Mater'ı yüz üstü bırakmaz ve geri döner. Burada günlerini geçirmeye başlayan ve Sally'e aşık olan Şimşek McQueen günün birinde kasabanın ağır başlısı olan Doc Hudson'ın mekanın giren McQueen gördüklerine inanamaz. Doc Hudson efsaneleşmiş eski bir Piston kupası yarışçısıdır. Uzun yıllar önce yaptığı büyük bir kaza ile yarışlardan çıkmış ve geri döndüğünde eski saygıyı görememiştir. Eski saygıyı görmedikten sonra yarışmayı bırakan Doc Hudson artık kendi halinde Radyatör kasabasında yaşamaktadır. Şimşek McQueen yarışlara kadar Doc Hudson'dan eğitim almaya başlar ve bu eğitim hayatını değiştirecektir. Final Piston kupasına sayılı günler kaldıkça Şimşek McQueen, Radyatör kasabasındaki insanlar ile gerçek bir aile olmaya başlayacaktır ve hayatı tamamen değişecektir. Peki Şimşek McQueen hayallerini süsleyen Dinoco'yu elde edebilecek midir? Şimşek McQueen, Chick Hicks ve Kral arasındaki final yarışını kim kazanacaktır? Bütün sorularınızın cevaplarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinden yanıtlayabilirsiniz?


Arabalar 1 – Cars 1 Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Arabalar filmi animasyon olarak çok başarılı bir filmdir. Filmde McQueen'in ilk laf dinlemez toy halini görüyoruz ve sonrasında olgunlaşması değişmesini görmek gerçekten güzel olmuş. Filmin görsel efektleri çok başarılı özellikle filmin 2006 yılında vizyona girdiğini düşünürsek animasyon dalında lider olan Pixar ve Walt Disney'i tebrik etmek lazım. Film de bir çok mesajın verilmesi ve dikkat ederseniz filmin ilk yarısında aldığı derslerin hepsi McQueen'in yarışta ve hayatta hep karşısına çıkıyor. Film gerçekten de her konuda başarılı ve beni oldukça tatmin eden bir yapım olmuştur. Genel olarak harika bulduğumuz bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 8.0'dır. Sizde film hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Arabalar 1 – Cars 1 gibi Pixar Animation Studios ve Walt Disney Pictures yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın