Henüz video eklenmemiş.
957 Görüntülenme
Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri izle
6.9 IMDB Puanı

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri izle

(The Lord of the Rings: The Rings of Power)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Amazon Studios, Harper Collins Publishers, New Line Cinema
Senaryo Patrick McKay, John D. Payne

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Dizisi ile İlgili Bilgiler;

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi 2022 yılında vizyona girmiş Amazon Studios, Harper Collins Publishers ve New Line Cinema yapım şirketlerinin ortak yapımı olarak tamamlanmıştır. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Dizisi Orta Dünya da geçmekte olan ve birbirlerinden farklı olan bir çok ırkın ortak bir düşmana karşı verecekleri mücadele konu alınıyor. Seslendirmen kadrosuna baktığımızda; Galadriel (Ecem Arıcan), Nori Brandybacak (Hazal Özkan), Elrond (Ali Hekimoğlu), Arondir (Mehmet Hakkı Zorlu), Yabancı (Zeki Atlı), Bronwyn (Aysun Topar), Theo (Berk Pamir), Marigold Brandybacak (Ayşe Kurtel), Largo Brandybacak (Mert Asutay) ve Prens IV. Durin (Bülent Emrah Parlak) gibi karakterleri ülkemizin değerli dublaj sanatçıları seslendirerek dublaj konusunda oldukça başarılı bir iş koymuşlar ve dublaj sevenlere de mükemmel bir dizi izletmişlerdir. Dizinin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un sahip olduğu şirket Amazon'un dünyanın en büyük film ve dizi değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 274 Bin kişi tarafından oylanan dizi 10 üzerinden 6.9 puan almayı başarmış ve bu alanda büyük bir başarı yakalamıştır. Aksiyon, Dram ve Macera kategorileri altında çekilen dizi bir yerden de Dram ve Fantastik kategorilerine de kısmen girebilmektedir. Dizi de Orta Dünya'da bulunan birbirlerinden farklı olan ırkların ortak bir düşman çıktığında farklılıklarına rağmen, tüm farklılıklarını bir köşeye bırakıp birlikte mücadele etmeleri aktarılıyor. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin çekim yerlerine bakacak olursak; Dizi, Yeni Zelanda ve İngiltere de çekilmiştir. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin bölüm olarak baktığımızda ortalama bir bölüm süresi en az 50 dakika ve en fazla 1 saat olarak sürmektedir. 2022 yılında vizyona giren Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Dizisinin Özeti;

Orta Dünyada 9 farklı ırk bulunmaktadır. Bu ırklar şöyledir Hobbitler, Cüceler, İnsanlar, Elfler, Büyücüler, Troller, Entler, Orklar, Yüzük Tayfları (Kara Süvariler) ve Uruk-Hai’lar birbirlerinden farklı ve ayrı olan bu türler Orta Dünyada birbirlerinden habersizde olsa savaşmadan yaşamaktadırlar. Orta Dünyanın kaderini belirleyecek ırk ise Büyücülerdir. Orta Dünyada çok fazla büyücü olmamasına rağmen büyücülerin arasında yükselen bir isim vardır... Sauron isimli bir kara büyücü Orta Dünyada yükselir ve kendisine köle olacak Orklar, Yüzük Tayları ve daha bir çok ırkı kendi emri altına alır. Sauron çok kutsal ve çok güçlü olan bir yüzüğe kendisinin en değerli güçlerini aktarır. Bu güçler ile birlikte oldukça güçlenen yüzüğü kullanan Sauron tüm Orta Dünya'nın en büyük düşmanı olacaktır. Irk olarak öne çıkan Elfler, Cüceler ve diğer iyi büyücüler ise bozulmamalarını istedikleri Orta Dünya için birbirlerine olan küslükleri, dargınlıkları, farklılıkları ve ideoloji olarak farklı olmalarına rağmen Orta Dünya'nın en güçlü kara büyücüsü olan Sauron'a karşı birleşmekten başka çareleri olmayacaktır.


Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Dizisine Admin Olarak Eleştirim;

Yüzüklerin Efendisi film serisi ilk filmi olan Yüzük Kardeşliği çıktığında hepimiz çok beğendik ve aradan geçen uzun yıllar sonrasında bile hala aralarda açıp izledik Yüzüklerin Efendisi film serisinden sonra çıkan Hobbit serisi benim gözümde başarılı olsa da pek çok film sever tarafından görsel efekt basılmış bir yapım ismiyle adlandırıldı ve başarısız sayıldı. Yüzüklerin Efendisi efsanesinin dizisinin çıkmasını bekliyordum çünkü ne Sauron nasıl Sauron oldu aslında kimdi? Gandalf nasıl Gandalf oldu aslında kimdi? Elfler ve Cüceler arasındaki sorun nasıl başladı bu sorular hep aklımda kalıyordu. Dizi beklediğim gibi bilinmedik yüzler ile başladı ve devamında hikaye House of The Dragon gibi hızlandırılmadı ve bu olay da bana göre yapımcıların uzun bir dizi yapalım herkes diziye kitlensin kimseye bir şey açıklamayalım insanlar diziye kitlenip kalsın gibi bir düşüncesi gibi geldi. Yüzüklerin Efendisi dizisi çok fazla para harcanmasına rağmen ilk sezon görsel açıdan hikaye zenginliği açısından oldukça sıkıcıydı yani kimin kim olduğu belli değil hatta üstüne bir de bir çok sahne de bize bu kimdi uzun gizemli adam kim? Bu sarışın kadın kim? Peki her şeyi geçtim yahu bu figüran kim hadi tahmin et havası gerçekten sinir bozucu bir durum. Örnek olarak yani Galadriel bir maceraya çıkmadan önce biz onun kim olduğunu sadece izlediğimiz filmde ki oyuncunun tip benzerliğine göre tahmin edebiliyoruz. Neyse diziye genel olarak çok fazla emek harcandığını düşünsem de aslında ilk sezonu aslında geçiştirmek adına çekildiğini düşünüyorum. Diziyi pek fazla beğendiğimiz söylenemez ve benim gözüm de idare eder olarak bulduğumuz bu yapıma bizim puanımız 10 üzerinden 5.5'dir. Sizde dizi hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Tüm konular hakkında tartışmaya girebiliriz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri gibi Amazon Studios, Harper Collins Publishers ve New Line Cinema yapımı dizileri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın