358 Görüntülenme
Yıldızlararası izle
8.6 IMDB Puanı

Yıldızlararası izle

(Interstellar)
Senaryo Jonathan Nolan, Christopher Nolan
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 44 ödül & 148 adaylık. total

Yıldızlararası – Interstellar Filmi ile İlgili Bilgiler;

Yıldızlararası – Interstellar filmi 2014 yılında vizyona giren film uzaydaki zaman, gezegen, evrenler ve kara delik kavramlarını anlatmaktadır. Filmde Cooper isimli eski bir bilim insanı ve ekibinin tükenen dünyanın yerine alternatif dünya arayış çabaları beyaz perdeye taşınıyor. Paramount Pictures, Warner Bros ve Legendary Entertainment yapım şirketlerinin ortak yapımı film dünya çapında ses getirmiş bir filmdir. Türkçe seslendirmen kadrosuna baktığımızda Cooper (Mesud Uz), Brand (Figen Sumeli), Murph (Pınar Erengil), Tom (Mustafa Oral), Donald (Rıdvan Çelebi) ve TARS (Sait Çataldaş) karakterlerini ülkemizin fark yaratan efsane sanatçıları dublaj anlamında ülkemizde dublaj sevenlere muhteşem bir film sunmuşlardır. Ülkemizin değerli dublaj sanatçıları bu filmi ülkemizde de uzaya merakı olmayan bir çok insana karşı da filmi daha iyi hale getirmişlerdir. Tam 165 Milyon dolar gibi bir para harcanan film dünya çapında 773 Milyon Dolar gibi hasılat elde ederek döneme göre çok güzel bir başarı yakalamıştır. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 1 Milyon 800 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 8.6 puan almayı başarmış ve kalitesini ortaya koymuştur. Bilim Kurgu, Dram ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Fantastik ve Gerilim kategorisine de kısmen girebilmektedir. Yıldızlararası – Interstellar filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, İzlanda, Kanada ve Amerika da çekilmiştir. Yıldızlararası – Interstellar filminin süresi 2 Saat 49 Dakika sürmektedir. Yeni bir dünya arayışına giren ekip dünyada bıraktıkları sevdiklerine zamanında kavuşabilecekler midir? 2014 yılında vizyona giren Yıldızlararası – Interstellar filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Yıldızlararası – Interstellar filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Yıldızlararası – Interstellar Filminin Özeti;

Cooper eski bir bilim insanı ve şimdilerde ise kendi icatlarıyla birlikte değişen ve kötüleşen dünyada kızı; Murphy Cooper, oğlu Tom Cooper ve babası John Cooper ile birlikte kendi arazilerinde yaşamaktadırlar. Dünya artık öylesine kötü bir hale gelmiştir ki iklimler çok sert ve yaşanılan afetlerin boyutları da çok korkunç hale gelmeye başlamıştır. Günün birinde Cooper'a gelen bir teklif ile birlikte NASA'nın yaşanılabilir gezegen bulma ümitleriyle özel bir ekip toplanmıştır. Bu özel ekip uzaya yaşanılacak bir gezegen bulmak için görevli olacaktır. Fakat bu öylesine tehlikeli ve sorumluluk sahibi bir görevdir ki bu görev yüzünden ölebilirsiniz hatta geri döndüğünüzde sizden küçük olan insanlar sizden yaşlı olabilir veya ölmüş bile olabilirler. Kızına ve ailesine bağlı olan Cooper dünyanın son umudu olarak ve çocukların geleceği için uzaya doğru gitmeye karar verir. Uzay da bir çok gezegeni araştıracak olan ekip yaşanabilecek bir gezegen bulmak ve burada nasıl yaşayabileceklerini de çözmek zorundadırlar. Bilindiği üzere insanlar oksijen olmadan, su olmadan, çok fazla sıcaklar ve aşırı soğuklar altında yaşamayan bir canlı türdür. Gezegenleri tek tek dolaşacak olan ve insanlığın son umudu olacak bu görev de geri dönmemek hatta döndüğünde bir dünya bulamamak bile riskler arasında olacaktır. Peki Cooper ekip ile birlikte dünyanın son umudu olarak yeni bir gezegen bulup başarılı olabilecek midir? Cooper çok sevdiği ailesine geri dönebilecek midir? Gittikleri gezegende geçirdikleri bir gün dünyada kaç güne tekabül etmektedir? Bütün sorularınızın yanıtlarını sizler için hazırladığımız özel playerımız içerisinde bulabilirsiniz.


Yıldızlararası – Interstellar Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Yıldızlararası filmi tüm dünyanın merak ettiği uzay kavramı ve uzay ile ilgili çekilmiş en iyi filmdir diyebiliriz. Öyle ki bu film o kadar güzel şekilde yapılmış ki görsel efektlerinden tutun konusu ve ufak detayları bile kusursuz bir yapım ortaya çıkarmıştır. Film de gidilen gezegenlerin efektleri, gezegenler ile dünyanın arasındaki zaman boşluğunun hesaplanıp dünyada kaç yıla tekabül ettiğini analiz etmeleri ve hatta 'Su Gezegeni' sahnesinde arka planda çalan her tik tak sesi Dünya'da bir günün geçtiğinin habercisi olması gerçekten de bu yapımı ölmeden önce izlenmesi gereken filmlerin arasında ilk 10 film arasında diyebilirim. Özellikle filmin başındaki kitapların bulunduğu odadaki garip sahneyi de Cooper ile bağlamaları muazzam bir detay diyebilirim. Zaten bu emekler filme Oscar'ı da getirmiştir. Böylesine muhteşem, konusuyla ve detaylarıyla harika olan bu yapıma bizim puanımız 10 üzerinden 9.3'dür. Sizde bu film ile ilgili fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtebilir ve tüm konular hakkında tartışabiliriz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Yıldızlararası – Interstellar gibi Paramount Pictures, Warner Bros ve Legendary Entertainment yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın