1,239 Görüntülenme
Para Avcısı izle
8.2 IMDB Puanı

Para Avcısı izle

(The Wolf of Wall Street)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Red Granite Pictures, Appian Way, Sikelia Productions
  • Film Süresi 180 dakika
Yönetmen
Senaryo Terence Winter, Jordan Belfort
Ödüller 5 Oscar Adaylığı. 37 ödül & 179 adaylık. total

Para Avcısı – The Wolf of Wall Street Filmi ile İlgili Bilgiler;

Para Avcısı – The Wolf of Wall Street filmi 2013 yılında vizyona girmiştir. Film de Jordan Belfort isimli bir borsacının yükselişi ve değişimi konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; Red Granite Pictures, Appian Way ve Sikelia Productions yapım şirketlerinin ortak yapımı olan filmin seslendirmen kadrosuna baktığımızda Jordan Belfort (Barış Özgenç), Donnie Azoff (Tolga Saraçoğlu), Naomi Lapaglia (Birtanem Candaner), FBI Ajanı Patrick Denham (Ümit Belen), Max Belfort (Mazlum Kiper), Brad Bodnick (İsmail Yıldız), Mark Hanna (Murat Şen), Emma Hala (Bedia Ener), Teresa Petrillo (Cavidan Ofluoğlu), Robbie Feinberg (Emre Macit), Chester Ming (Ogüncan Adıgüzel ve Nicky Koskoff (Aykut Akkaşoğlu) karakterlerini ülkemizin değerli dublaj sanatçıları bu filmi gerçekten dublaj açısından harika hale getirmişlerdir. Tam 100 Milyon dolar gibi bir para harcanan film dünya çapında 406 Milyon Dolar gişe hasılatı elde ederek dönemine göre kısmen başarılı bir yapım ortaya koymuştur diyebiliriz. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 1 Milyon 400 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 8.2 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film severlerin gözünde çok başarılı olmuştur. Bir borsacı olan Jordan Belfort'un Wall Street ile başladığı bu yolculukta dolandırıcılığa kadar giden yolculuğu aktarılıyor. Biyografi, Komedi ve Suç kategorileri altında çekilen film bir yerden de Macera kategorisine de kısmen girebilmektedir. Para Avcısı – The Wolf of Wall Street filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, İtalya, Bahamalar, İsviçre ve Amerika da çekilmiştir. Para Avcısı – The Wolf of Wall Street filminin süresi 3 Saat sürmektedir. 2013 yılında vizyona giren Para Avcısı – The Wolf of Wall Street filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Para Avcısı – The Wolf of Wall Street filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Para Avcısı – The Wolf of Wall Street Filminin Özeti;

Jordan Belfort eşi Teresa Petrillo ile birlikte yaşamakta olan bir borsacıdır. Yaşadığı hayata saygı duyan ve sadece para kazanmayı isteyen Jordan Belfort finans kuruluşlarının ve borsacıların fink attığı bir yer olan Wall Street de kendisine bir iş bulur. Jordan Belfort burada tanıştığı Mark Hanna tarafından eğitilir ve piyasada dönen para hakkında bilgilenmeye başlar. Günden güne para kazandıkça ve hisse sattıkça para kazanmaya başlayan Jordan her geçen gün hırslanmaya ve kazandığı paralar ile birlikte vizyonunu geliştirmeye başlar. Yaşanılan borsa krizi ile birlikte Wall Street'de ki işini bırakan Jordan girdiği bir firmada Mark Hanna'dan aldığı eğitim ve kendi pratikliği ile hızlıca olmayan bir çok yatırım aracını varmış gibi göstererek hızlıca ilerlemeye başlar. Daha sonrasında ise bu işi de bırakıp yanına aldığı arkadaşları Donnie Azoff, Chester Ming, Robbie Feinberg, Nicky Koskoff ve Alden Kupferberg ile birlikte tuttukları bir garajda Stratton Oakmont adı verilen bir şirket kurarlar. Burada insanlara çok fazla hisse satışları yapmaya başlasalar da sattıkları hiçbir şeyin bir karşılığı yoktur. Öyle ki sattıkları şeyler çöp, değersiz eşyalar ve var olmayan şirketlerden hisselerdir. Zamanla işleri büyütmeye başlayan Jordan günden güne çok zenginleşmeye ve yakın arkadaşlarını da oldukça zenginleştirmeye başlayacaktır. Fakat bu durum FBI ajanı olan Patrick Denham'ın dikkatini üstüne çekmesi olacaktır. Jordan iyice kendini dağıtmış ve parasını uyuşturucuyla kadınlara harcamaya başlamıştır. Jordan karısı Teresa Petrillo'yu da güzeller güzeli Naomi Lapaglia ile aldatır ve gününü hep uyuşturucu ve kadın ile geçirmeye başlar. Fakat şikayetler artmaya başladığında Jordan'ın bir şekilde kurtulması gerekecektir. Peki Jordan Belfort'un ne kadar serveti olacaktır? Jordan Belfort FBI'dan kurtulabilecek midir? Bütün sorularınızın yanıtlarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinde bulabilirsiniz.


Para Avcısı – The Wolf of Wall Street Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Para Avcısı filmi gerçekten yapılmış en iyi ve en eğlenceli borsa filmidir. Öyle ki gerçek hayatta da Jordan Belfort adında bir adamın olması ve bir çok insanı dolandırıp hapse girip tekrar çıkması ve hala Amerika da yaşayıp çok fazla parasının olması gerçekten bu filmin hikayesini oldukça derinleştiriyor. Film de Leonardo DiCaprio ve yakın arkadaşı Jonah Hill'in komik sahneleri ve çok fazla filmi kesip hikaye hikaye ilerlemeleri de gerçekten beni izlerken içine çekti diyebilirim. Film de çok fazla cinsel sahne var doğru hatta bazı sahnelerde rahatsız olabilirsiniz ama bu konuları aştıysanız oldukça eğlenebileceğinizi de söyleyebilirim. Film de uyuşturucunun aslında nasıl kötü olduğu da bilinç altına yerleştirilmektedir. Harika bulduğumuz ve şiddetle izlemenizi önerdiğimiz bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 9.0'dır. Sizde film hakkında ki tüm düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Para Avcısı – The Wolf of Wall Street gibi Red Granite Pictures, Appian Way ve Sikelia Productions yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın