242 Görüntülenme
Hulk 1 izle
5.6 IMDB Puanı

Hulk 1 izle

(Hulk)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Universal Pictures, Marvel Enterprises, Valhalla Motion Pictures
  • Film Süresi 138 dakika
Yönetmen
Senaryo Stan Lee, Jack Kirby, James Schamus
Ödüller 3 ödül & 14 Adaylık.

Yeşil Dev 1 – Hulk 1 Filmi ile İlgili Bilgiler;

Yeşil Dev 1 – Hulk 1 filmi 2003 yılında vizyona girmiş ve Marvel sinematik evrenin de ki en güçlü süper kahramanlardan biri olan Hulk karakteriyle alakalı ilk filmdir. Hulk film serisinin de ilk filmidir. Film de Bruce Banner'ın normal bir bilim insanıyken nasıl Hulk'a dönüştüğü konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; Universal Pictures, Marvel Enterprises ve Valhalla Motion Pictures yapım şirketlerinin ortak yapımı olan film, Hulk'un dönüşümünü ve nasıl bir karakter olduğunu aktarıyor. Filmin Türkçe seslendirmen kadrosuna bakacak olursak; Bruce Banner (Yekta Kopan), Betty Ross (Arzu Doğan), Ross (Devrim Parscan), David Banner (Adnan Biricik), Talbot (Uğur Taşdemir), Edith Banner (Berna Terzierol), ve Harper (Cüneyt Yağız Öner) karakterlerini ülkemizin değerli dublaj sanatçıları seslendirerek dublaj konusunda çok büyük bir başarıya imza atmışlardır. Tam 137 Milyon dolar gibi bir para harcanan film dünya çapında 245 Milyon Dolar gişe hasılatı elde ederek dönemine göre başarılı bir yapım olmuştur. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 269 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 5.6 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film severlerin gözünde pek de başarılı olmuş diyemeyiz. Hulk'un tüm insanlardan kaçması fakat aslında içinde ki öfkeden kaçamaması konu alınacaktır. Aksiyon ve Bilim Kurgu kategorileri altında çekilen film bir yerden de Fantastik kategorisine de kısmen girebilmektedir. Yeşil Dev 1 – Hulk 1 filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Amerika da çekilmiştir. Yeşil Dev 1 – Hulk 1 filminin süresi 2 Saat 18 Dakika sürmektedir. 2003 yılında vizyona giren Yeşil Dev 1 – Hulk 1 filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.comfarkıyla Yeşil Dev 1 – Hulk 1 filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Yeşil Dev 1 – Hulk 1 Filminin Özeti;

David Banner askeri araştırma üssünde çalışmakta olan bir bilim insanıdır. David'in hayatı hep iş ve araştırma üzerine devam etse de kendisi gibi bilime meraklı bir de oğlu vardır. David yaptığı çalışmalar ile birlikte kopan organların iyileşmesini hatta daha güçlü çıkmasını sağlamaya çalışacağı tarihsel bir buluşun da tam üzerindedir. Fakat bu yaptığı çalışmaları kendi üzerinde test ettiğinde zarar görmüş ve bu zararlarını küçük oğlu Bruce da yaşamıştır. Bu çalışmalar yüzünden laboratuvarı kapatılan David Banner çalışmalarının ileride nelere yol açacağını bilmeyecektir. Aradan geçen uzun yıllar sonucu sessiz ve sakin Bruce Banner büyür ve babası gibi bilim insanı olmayı istemektedir. Bruce Banner hayatı boyunca bilime merak salan birisi olmuştur. Öyle ki bilime olan merakı onu aldığı eğitim ve harcadığı emeklerin karşılığı olarak nükleer fizikçi olmasını sağlar. Oldukça başarılı olup alanında başarı elde eden Bruce Banner çok gizli bir askeri çalışmaya dahil olur. Bu çalışmanın temel amacı Nanomed ve Gama radyasyonu çalışmalarıyla birlikte kanseri yenmek için çalışmalar yapmaktadır. Her zaman sakin olan tavrı ve her daim koruduğu sakinliğiyle birlikte çalışmalarına devam etmektedir. Bruce kendi çalışmalarında olan gama radyasyonuna istemeden çok yüksek derecede maruz kalan Bruce Banner aslında nasıl bir şeye dönüştüğünü fark etmeyecektir. Gözlerini hastanede açan Bruce Banner başında olan ve kendisine artık çok güçlü olduğunu söyleyen kişi fark etmese de kendi babası olacaktır. Hayatını düzeltmek için hızlıca toparlanan Bruce Banner kendisine geldiğinde hemen işinin başına dönmeye karar verir. İşinin başına dönen Bruce Banner yaşadığı bir olay ile sinirlenip devasa bir yeşil canavara dönüşüp önüne çıkan her şeyi yok etmeye başladığında kendisinin nasıl bir şeye dönüştüğünü anlamaya çalışacaktır. General olan Thunderbolt Ross ise Bruce Banner'ın içinde olan yeşil devi yakalamak için büyük bir mücadeleye girişecektir. Peki Bruce Banner içindeki Hulk'u zapt edebilecek midir? Hulk ve General Thunderbolt Ross arasında ki savaşı kim kazanacaktır?


Yeşil Dev 1 – Hulk 1 Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Yeşil Dev 1 – Hulk 1 filmi bana göre çıkan en iyi Hulk ile alakalı 2. filmdir. Öyle ki günümüz çağında yenilmezler filminden olsun hatta son çıkan She-Hulk dizisi olsun yani Hulk'u küçülmüş, dayak yemiş ve artık korkak bir karakter olarak gösterdiler. Böyle saçma bir şey olabilir mi? Bana göre ve bir çok süper kahraman severe göre 2003 yılında çıkan Yeşil Dev 1 – Hulk 1 ve 2008 yılında çıkan Hulk 2 filminde ki Hulk karakterleri en güçlü ve en iyi Hulk'lardır. Neyse filme gelecek olursak filmin içinde bulunan görsel efektler, konunun işlenmesi, filmin müzikleri ve oyunculuklar beni tatmin etti diyebilirim. Bu yüzden beğendiğim ve desteklediğim bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 7.0'dır. Sizde film ile alakalı görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Yeşil Dev 1 – Hulk 1 gibi Universal Pictures, Marvel Enterprises ve Valhalla Motion Pictures yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2

Etiketler:

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın