293 Görüntülenme
Esaretin Bedeli izle
9.3 IMDB Puanı

Esaretin Bedeli izle

(The Shawshank Redemption)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Castle Rock Entertainment
  • Film Süresi 142 dakika
Yönetmen
Senaryo Stephen King, Frank Darabont
Ödüller 7 Oscar Adaylığı. 21 ödül & 43 adaylık. total

Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption Filmi ile İlgili Bilgiler;

Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption filmi 1994 yılında vizyona girmiş ve tüm dünyada bir çok film sever tarafından dünyanın en iyi filmi olarak görülen filmdir. Filmin herkes tarafından dünyanın en iyi filmi denilmesinin sebeplerinden bir tanesi herkes tarafından çok beğenilmesidir. Filmde çok büyük potansiyeli olan genç bir bankerin haksızlık ile girdiği hapisteki hayatı konu alınıyor. Castle Rock Entertainment yapım şirketinin yapımı film dünya çapında büyük bir etki yaratan film tüm beyazperdeleri sarsmıştır. Türkçe seslendirmen kadrosuna baktığımızda Andy Dufresne (Cem Kurtoğlu), Ellis Boyd 'Red' Redding (Fatih Özacun), Warden Norton (Nur Subaşı), Heywood (Tolga Tibet), Captain Hadley (Özgür Özdural) ve Tommy (Kerem Kobanbay) gibi değerli dublaj sanatçılarımız film karakterlerini seslendirmişler ve ülkemizin de dublaj konusunda ne kadar harika olduğunu ortaya koymuşlardır.. Tam 25 Milyon dolar gibi bir para harcanan film dünya çapında 28 Milyon Dolar gibi bir gelir elde ederek başarısız olsa da sonrasında filmi sinemada izlemeye gitmeyen herkesin pişman olduğu bir yapım olmuştur. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 2 Milyon 700 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 9.3 puan almayı başarmış ve bu alanda da tüm dünyada en yüksek puan alan film olmuş ve uzun yıllardır tahtını hiçbir film sallayamamıştır. Dram kategorisi altında çekilen film bir yerden de Suç kategorisine de kısmen girebilmektedir. Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Virgin Adaları ve Amerika da çekilmiştir. Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption filminin süresi 2 Saat 22 Dakika sürmektedir. 1994 yılında vizyona giren Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption Filminin Özeti;

Andy Dufresne küçüklüğünden beri hep derslerine çalışmış, iyi eğitim görmüş, saygılı ve kibar bir insan olarak büyümüştür. Eğitimlerini tamamlaması sonucu banker olan Andy işinde çok başarılı olmuş ve hayatının aşkı Renee Blaine ile evlenmiştir. O dönemler başka insanlar bir çok zorluklar çekse de Andy ve Renee mutlu evlilik geçirmekteydiler. Fakat gerçekten de öyle miydi? Andy karısını çok sevdiği halde kibar ve sakin birisi olmasından dolayı karısı Renee, Andy'i aldatmaktadır. Renee, Snowhills şehir kulübünde profesyonel bir golf oyuncusu olan çapkın yakışıklı Glenn Quintin ile birliktedir. Andy bu durumu öğrenir ve Renee'yi izlemeye ve ne yaparsa hareketlerini takip etmeye başlar. Sonrasında takiplerine devam eden Andy, Renee ve Glenn'i bir evde birliktelerken basmak için silahıyla gider. Fakat gittiğinde Renee ve Glen ikilisi çoktan ölmüşlerdir. Olay yerine gelen polisler tarafından sorguya alınan Andy mahkemede suçlu olmasa da suçlu bulunur ve iki kere müebbet hapis cezasına çarptırılır. 1947 yılının başında iki kere müebbet alan eğitimli ve ahlaklı Andy Dufresne maksimum güvenlikli Shawshank Eyalet Hapishanesine getirilir. Burada kendisine uzun yıllardır yatmakta olan mahkumlar Ellis Boyd 'Red' Redding ve Heywood gibi bir çok mahkum ile zamanla arkadaşlık kuracaktır. Fakat Andy burada eşcinseller tarafından ve hapishane müdürü, baş gardiyan Kaptan Hadley ve onun yancısı olan gardiyanlar ile de büyük mücadeleler verecektir. Peki Andy hapisteki hayatını nasıl geçirecektir? Andy neden bu kadar sakindir ve hapisten kaçmayı bile istememektedir? Bütün sorularınızın cevaplarını ve yanıtlarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinden bulabilirsiniz.


Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Esaretin Bedeli filmi ilk başladığında ilk 20 dakika izlediğimde sıkıcı bir mahkum filmi diye düşünmüştüm. Fakat Andy'nin hal ve hareketleri olsun, hayata bakış açısı olsun insanı filmin içine çekiyor. Özellikle mahkumların dertleri, sıkıntıları ve Andy'nin hapishaneye geldikten sonra katı olan Shawshank Eyalet Hapishanesini değiştirmesi gerçekten inanılmazdı. Andy'nin herkesi uyutup hem müdürü ayakta uyutması hem de hapisten kaçması ve en yakın arkadaşı Red ile bir araya gelmesi de bu filmi kusursuz hale getirmiştir diyebilirim. Bir baş yapıt olan bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 9.5'dir. Sizde film ile ilgili tüm görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption gibi Castle Rock Entertainment yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın