781 Görüntülenme
Cengiz Han izle
7.2 IMDB Puanı

Cengiz Han izle

(Mongol)
  • Yapım Yılı
  • Ülke , ,
  • Yapım Şirketi CTB Film Company, Andreevsky Flag Film Company, X-Filme Creative Pool
  • Film Süresi 126 dakika
Yönetmen
Senaryo Arif Aliev, Sergei Bodrov
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 16 ödül & 13 adaylık. total

Cengiz Han – Mongol Filmi ile İlgili Bilgiler;

Cengiz Han – Mongol filmi 2007 yılında vizyona giren film tüm dünyaca tanınan üzerinden asırlar geçmesine rağmen hala daha adını dünya nüfusunun yarısının bildiği Cengiz Han'ın, ilk ismi olan Temuçin'den nasıl Cengiz Han'a evrildiği süreçleri konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; CTB Film Company, Andreevsky Flag Film Company ve X-Filme Creative Pool yapım şirketlerinin ortak yapımı olan film dönemine göre Türk ve Moğol oyuncular ile birlikte Cengiz Han'ın hayatını anlatmışlardır. Tam 18 Milyon dolar gibi bir para harcanan dünya çapında 26 Milyon Dolar gişe hasılatı elde ederek beklenen başarıyı yakalayamamıştır. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 47 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 7.2 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film sever tarafından iyi oy almayı başarmıştır. Filmde göreceğimiz ilk olarak Temuçin ve sonrasında Cengiz Han olacak karakterimizin çektiği ıstıraplar konu alınıyor. Aksiyon, Biyografi ve Dram kategorileri altında çekilen film bir yerden de Savaş ve Tarih kategorilerine de kısmen girebilmektedir. Cengiz Han – Mongol filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Çin ve Kazakistan da çekilmiştir. Cengiz Han – Mongol filminin süresi 2 Saat 6 Dakika sürmektedir. 2007 yılında vizyona giren Cengiz Han – Mongol filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Cengiz Han – Mongol filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Cengiz Han – Mongol Filminin Özeti;

Takvimlerin 1150 yılını gösterdiği Moğolistan çayırlarında bir çok Moğol kabileler bulunmaktadır. Bu düzensiz kabileler sürekli olarak birbirlerinden ayrı olarak yaşamaktadırlar. Bu kabileler avlanıp kendi otlaklarında hayvanlarını ve atlarını yetiştirmektedirler. Yesügey isimli bir lider ise kendi kabilesi ile birlikte otlaklarda avlanıp yaşamaktadır. 1162 yılında Yesügey kendisine hatun olarak Höelin'i aldıktan sonra da ikilinin bir çok çocukları olur. Bu çocuklardan bir tanesi ise her fırsatta öne çıkmaktadır. Öne çıkan çocuğun ismi ise Temuçin (Cengiz Han)'dır. Günün birinde yapılan baskınlar ve saldırılar ile birlikte lider Yesügey öldürülür ve tüm kabilesi yağmalanır. Anne hatun Höelin ise çocuğu Temuçin'i alır ve kaçarlar. Fakat yaşanılan bir çok saldırı sonrası Temuçin ve annesi de ayrı düşer. Temuçin yıllarını çayırlarda otlaklarda intikamını alacağı günün hayali ile geçirirken kendisine bir kan kardeşi edinecektir. Temuçin kendisine kan kardeşi olarak aldığı Camuka ile birlikte yol yürümeye başlayacaklardır. Henüz daha ufak bir çocukken aşık olduğu ve günün birinde seninle evleneceğim diyen Börte başka bir kabilenin eline düşmüştür. Temuçin kan kardeşi Camuka ve onun liderlik ettiği kabileyi arkasına alır ve hayatının aşkı Börte'yi kurtaracaktır. Fakat Temuçin aslında eskiden kan kardeşi olan Camuka'nın kendisinin en büyük rakibi olacağını da sonrasında öğrenecektir... Peki Temuçin ne zaman Cengiz Han olacaktır? Temuçin ve Camuka kan kardeşleri bütün Moğolistan'ı birlikte mi ele geçireceklerdir? Bütün sorularınızın cevaplarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinden bulabilirsiniz.


Cengiz Han – Mongol Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Bildiğiniz üzere Cengiz Han dünya nüfusunun %11'ini öldürmüş yani o dönemde 40 milyon insanı öldürmüş birisidir. Film de genel olarak bu işlenmiyor filmde Temuçin'in nasıl Cengiz Han olduğu işleniyor diyebiliriz. Genellikle Moğollar değil de Kazak Türklerinin de filmde oynadığını bildirmekte beni mutlu ediyor açıkçası fakat yine de bazı sahnelerinde sıkıldım diyebilirim. Bunun sebebi büyük bir umutla filme tıklayıp hadi bakalım Cengiz Han diyorsunuz fakat bu filmde bildiğiniz köle gibi gösterilmiş bir Cengiz Han işlenmiş diyebiliriz. Film 2007 yılında çekildi fakat bu filmin savaşlar ve Cengiz Han'ın hayatının devamını da çekmeleri güzel olabilirdi. Neyse filmin puanlamasına gelecek olursak; bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 7.0'dır. Sizde film hakkında ki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Tüm konular hakkında tartışabilir ve fikir alışverişinde bulunabiliriz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Cengiz Han – Mongol gibi CTB Film Company, Andreevsky Flag Film Company ve X-Filme Creative Pool yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın