2,701 Görüntülenme
Canavar: Jeffrey Dahmer’ın Hikâyesi izle
8.0 IMDB Puanı

Canavar: Jeffrey Dahmer’ın Hikâyesi izle

(Dahmer - Monster: The Jeffrey Dahmer Story)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Prospect Films, Ryan Murphy Productions, Netflix
Senaryo Ian Brennan, Ryan Murphy

Canavar: Jeffrey Dahmer'ın Hikâyesi Dizisi ile İlgili Bilgiler;

Canavar: Jeffrey Dahmer'ın Hikâyesi dizisi 2022 yılında vizyona girmiş Prospect Films, Ryan Murphy Productions ve Netflix yapım şirketlerinin ortak yapımı olarak tamamlanmıştır. Canavar: Jeffrey Dahmer'ın Hikâyesi Dizisi gerçek hayattan esinlenilmiş bir Netflix dizisidir. Gerçek hayattan esinlenilen dizi de Jeffrey Dahmer isimli seri katil Milwaukee Yamyamı veya Milwaukee Canavarı isimleriyle de bilinmektedir. Kurbanlarına yaptığı çeşitli işkenceler, kurbanlarını yemesi ve daha bir çok kötü işkenceyi uygulayan bir adamdır. Seslendirmen kadrosuna baktığımızda; Jeffrey Dahmer (İlham Erdoğan), Lionel Dahmer (İskender Bağcılar), Shari Dahmer (Dilek Gürel), Catherine Dahmer (Nilgün Kasapbaşoğlu), Glenda Cleveland (Şebnem Ünaldı), Dennis Murphy (Yaşar Karakulak), Tracy Edwards (Ali Seyitoğlu), Patrick Kennedy (Tarkan Koç), Robert Rauth (Emrah Özertem), ve Rolf Mueller (Murat Aydın) gibi karakterleri ülkemizin değerli sanatçıları seslendirerek dublaj konusunda oldukça başarılı bir iş koymuşlardır. Dizinin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un sahip olduğu şirket Amazon'un dünyanın en büyük film ve dizi değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 97 Bin kişi tarafından oylanan dizi 10 üzerinden 8.0 puan almayı başarmış ve bu alanda büyük bir başarı yakalamıştır. Biyografi, Dram ve Suç kategorileri altında çekilen dizi bir yerden de Gizem ve Gerilim kategorilerine de kısmen girebilmektedir. Canavar: Jeffrey Dahmer'ın Hikâyesi dizisi twitter üzerinden aslında bir çok kullanıcı tarafından tepkiyle karşılaşmıştır. Hatta bu diziyi izledikten sonra hayatı çekilen Jeffrey Dahmer'in babası Lionel Dahmer dizinin yaratıcılarına ve Netflix'e tepki göstererek oğlunun gerçek bir katil olduğunu ve insanların onunla duygusal bir bağ kurmaması gerektiğini söylemiştir. Böyle söylenmesinin sebebi ise diziden sonra bir çok insanın Jeffrey Dahmer hayranı olmaya başlamasıdır. Dizide gösterildiği gibi Jeffrey Dahmer gerçekte kimseyle iletişim kurmaya çalışıp geri çevrilmemiştir. Canavar: Jeffrey Dahmer'ın Hikâyesi dizisinin çekim yerlerine bakacak olursak; Dizi, Amerika da çekilmiştir. Canavar: Jeffrey Dahmer'ın Hikâyesi dizisinin toplam süresi 8 Saat 54 Dakika sürmektedir. Fakat bölüm bölüm olarak dizinin süresi en az 40 dakika ve en fazla 1 saat olarak sürmektedir. Dizi sürüp gittiği süre boyunca da bir çok gizem ve katliam sahneleriyle öne çıkmıştır. 2022 yılında vizyona giren Canavar: Jeffrey Dahmer'ın Hikâyesi dizisini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Canavar: Jeffrey Dahmer'ın Hikâyesi dizisini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Canavar: Jeffrey Dahmer'ın Hikâyesi Dizisinin Özeti;

Jeffrey Dahmer 21 Mayıs 1960 yılında Amerika'nın Wisconsin eyaletinde bir şehir olan Milwaukee'de doğmuştur. Baba Lionel Dahmer ve anne Joyce Dahmer'in çocukları olarak dünyaya gelen Jeffrey henüz daha 18 yaşındayken babasıyla annesinin boşanmasına tanık olur. Daha sonrasında baba Lionel Dahmer başka bir evlilik yapar ve hayatına devam etmeye karar verir. Jeffrey Dahmer ise toplumdan kendisini soyutlamaya başlar ve tek başına geçirdiği günlerinden oldukça keyif alır. Jeffrey yalnız kaldıkça aklında düşünceler ve gün geçtikçe içindeki vahşi ve hayvani dürtüler ortaya çıkmaya başlar. Kendisiyle baş başa kaldıkça baka hikayeleri ve geleceği olan insanların aslında onun avı olduğunu Jeffrey bile fark etmeyecektir. Fakat zamanla içindeki duyguları kontrol edemeyen Jeffrey bir çok insana tecavüz edecek, türlü türlü işkenceler ile öldürecek ve hatta yamyam olarak bazı kurbanlarını yiyecektir. Peki Jeffrey Dahmer'in böylesine vahşi bir kişilik olmasına sağlayan olay nasıl başladı? Jeffrey Dahmer kaç kişiyi öldürdü? Peki Jeffrey Dahmer ne zaman yakalanacak? Bütün sorularınızın cevaplarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinden yanıtlayabilirsiniz.


Canavar: Jeffrey Dahmer'ın Hikâyesi Dizisine Admin Olarak Eleştirim;

Jeffrey Dahmer hayatını araştırıp bildiğim dünyada asla var olmaması gereken bir seri katildir. Dizi de ve hakkında yapılan film veya kısa içeriklerde işlediği cinayetlerde yaptığı işkencelerin hiçbirisi gerçeği yansıtmıyor. Bu öyle bir insan ki gerçekten yakalandıktan sonra bile yaptığı açıklamada yakalanmasaydım tabii ki öldürmeye devam ederdim diyen tehlikeli bir canavardır. Fakat burada dizinin hem yaratıcıları hem de yönetmeni olan ikili Ian Brennan ve Ryan Murphy ikilisi bazı yerlerde Jeffrey Dahmer'in sanki insanlarla iletişime geçmiş onu reddetmişler tarzında ki gösterdikleri sahneler dünyayı toz pembe gören bir çok izleyicinin Jeffrey Dahmer'e sempati duymasına sebep oldu. Öyle ki Jeffrey Dahmer'e bazı sosyal medya hesaplarında fan hesabı bile açtılar şaka gibi... Diziye gelecek olursak; Dizi kalite olarak Netflix yani beğendiğim bir ambiyans da geçiyor. Kostümler, dizinin geçtiği tarihte ki eşyaların ayarlanması gibi bir çok detay güzel şekilde ayarlanmış. Yine de bu Netflix'in her içeriğinde olduğu gibi bu içeriğinde de kalite var diyebiliriz. Bir çok alanın çekilmesi dizinin işlendiği alanın detayları gibi emek gerektiren işler de mevcut. Genel olarak beğendiğimiz bu diziye bizim puanımız 10 üzerinden 6.5'dir. Sizde dizi hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Tüm konular hakkında tartışmaya girebiliriz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Canavar: Jeffrey Dahmer'ın Hikâyesi gibi Prospect Films, Ryan Murphy Productions ve Netflix yapımı dizileri sitemizden izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın