331 Görüntülenme
Baykuş Krallığı Efsanesi izle
7.0 IMDB Puanı

Baykuş Krallığı Efsanesi izle

(Legend of the Guardians)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros, Village Roadshow Pictures, Animal Logic
  • Film Süresi 97 dakika
Yönetmen
Senaryo John Orloff, Emil Stern, Kathryn Lasky
Ödüller 4 ödül & 23 Adaylık.

Baykuş Krallığı Efsanesi – Legend of the Guardians Filmi ile İlgili Bilgiler;

Baykuş Krallığı Efsanesi – Legend of the Guardians filmi 2010 yılında vizyona girmiş ve Warner Bros'un baş yapım şirketi olarak çekilen film de bir baykuş ailenin sürekli olarak baba baykuş tarafından anlatılan efsanelerin ortasına günün birinde birbirleriyle anlaşamayan iki baykuş kardeşin düşmesi ve taraf tutmaları konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; Warner Bros, Village Roadshow Pictures ve Animal Logic yapım şirketlerinin ortak yapımı olan film dönemine göre animasyon konusunda başarılı olmuştur. Tam 80 Milyon dolar gibi bir para harcanan dünya çapında 140 Milyon Dolar gişe hasılatı elde ederek beklenen başarıyı elde edemese de başarılı olmuştur. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 84 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 7.0 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film sever tarafından iyi oy almayı başarmıştır. Filmde iki baykuş kardeşin taraf tutmaları ve iki farklı bakış açısına sahip olan efsanevi baykuş kabilelerin savaşında olmaları konu alınıyor. Aksiyon, Animasyon ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Fantastik kategorisine de kısmen girebilmektedir. Baykuş Krallığı Efsanesi – Legend of the Guardians filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Avustralya da çekilmiştir. Baykuş Krallığı Efsanesi – Legend of the Guardians filminin süresi 1 Saat 37 Dakika sürmektedir. 2010 yılında vizyona giren Baykuş Krallığı Efsanesi – Legend of the Guardians filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Baykuş Krallığı Efsanesi – Legend of the Guardians filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Baykuş Krallığı Efsanesi – Legend of the Guardians Filminin Özeti;

Marella ve Noctus iki baykuştur. Bu iki baykuşun iki erkek baykuş olan Soren, Kludd ve kız olan Eglantine isminde çocukları vardır. Noctus her fırsatta meraklı olan çocuğu Soren'a baykuşların efsanelerini anlatmaktadır. Bu efsanelerde adı geçenlerden birisi de kendi krallığı olan kötü Metal Gaga'dır. Metal Gaga eşi Nyra ve ordusu ile yağmalar yapıp küçük baykuşları kaçırmaktadırlar. Fakat bunlara karşı durmakta olan Ga'hoole muhafızlarının hikayeleriyle etkilenen ve günün birinde onlar gibi olmak isteyen Soren ailesinin dağılmak üzere olduğunun farkında olmayacaktır. Metal Gaga'nın askerlerinin önderliğinde yapılan yağmalar sonucunda Soren ve hiç anlaşamadığı erkek kardeşi Kludd yuvadan düşerler ve kaçırılırlar. Götürüldükleri yer de toplayıcı, asker ve bir çok alana göre ayrılırlar. Soren bir çok şeye itiraz ettiği için orada tanıştığı arkadaşı Gylfie ile birlikte toplayıcı görevine yönlendirilirler. Kardeşi Kludd ise Soren'a yüz çevirir ve Metal Gaga'nın hem eşi hem de lordu olan Nyra'nın ordusunda asker olarak görev yapmaya başlayacaktır. Soren ve Gylfie ikilisi buradan kaçıp Ga'hoole muhafızlarının bulunduğu ağaca gitmek ve olup bitenleri anlatmak isteyeceklerdir. Bu yolculuk hiç kolay olmayacaktır fakat başarılı olurlarsa Ga'hoole muhafızlarının ve Metal Gaga'nın ordusu arasında büyük bir savaş başlayacaktır. Peki Soren ve arkadaşı Gylfie, Ga'hoole muhafızlarının nerde olduklarını bulabilecekler midir? Kludd kardeşi Soren ile düşman olup savaşacak mıdır? Soren ve Kludd tekrardan ailelerine kavuşabilecekler midir? Bütün sorularınızın yanıtlarına sizler için hazırladığımız özel playerımız sayesinde ulaşabilirsiniz.


Baykuş Krallığı Efsanesi – Legend of the Guardians Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Bu film beni ilk izlediğimde ayrı bir havaya soktu diyebilirim. Öyle ki efektleri, seslendirmenler, filmin konusu, hikaye betimlenmesi gibi bir çok faktör sanki bir animasyon filmi değil de biri iyi biri kötü iki devasa ordunun büyük bir savaşa gireceği havasını hissettiriyor. Gerçekten film konu ve daha bir çok açıdan beni etkiledi desem yanlış olmaz. Filmin içerisinde bulunan bir çok ayrıntı, hikayenin işleniş hızı da filmi güzel kılıyor desek haksız sayılmam sanırım. Genel olarak beğendiğimiz bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 7.5'dir. Sizde film hakkında ki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Tüm konular hakkında tartışabiliriz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Baykuş Krallığı Efsanesi – Legend of the Guardians gibi Warner Bros, Village Roadshow Pictures ve Animal Logic yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın