295 Görüntülenme
Avatar izle
7.8 IMDB Puanı

Avatar izle

(Avatar)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Twentieth Century Fox, Dune Entertainment, Lightstorm Entertainment
  • Film Süresi 162 dakika
Yönetmen
Senaryo James Cameron
Ödüller 3 Oscar Kazandı. 89 ödül & 131 adaylık. total

Avatar Filmi ile İlgili Bilgiler;

Avatar filmi 2009 yılında vizyona girmiş ve yarı felç kalan Jake'in masum gibi görünen bir program ile birlikte felç olmadığı bir dünyaya uyanabileceği gerçeği beyaz perdeye taşınıyor. Twentieth Century Fox, Dune Entertainment ve Lightstorm Entertainment yapım şirketlerinin ortak yapımı film tüm dünyada en fazla gişe hasılatı elde eden filmdir. Türkçe seslendirmen kadrosuna baktığımızda Jake Sully (Umut Tabak), Neytiri (Ezgi Bakışkan), Grace (Gülen Karaman), Colonel Miles Quaritch (Mazlum Kiper), Trudy Chacon (Didem Atlıhan) ve Parker Selfridge (Sinan Tuzcu) film karakterlerini ülkemizin profesyonel dublaj sanatçıları zaten başarılı olduğumuz dublaj konusunda ülkemizde dublaj sevenlere muhteşem bir yapım ortaya koymuşlardır. Tam 237 Milyon dolar gibi bir para harcanan dünya çapında 2 Milyar 923 Milyon Dolar gişe hasılatı elde ederek tüm zamanların en fazla gişe hasılatı elde eden film rekorunu da uzun yıllardır elinde tutmaktadır. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 1 Milyon 200 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 7.8 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film severin onayını almayı başarmıştır. Filmde göreceğimiz Jake isimli yarı felçli bir adamın hayatı, hayalleri ve aslında güvendiği insanların çok farklı insanlar olduğun göreceğiz. Aksiyon, Fantastik ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Bilim Kurgu ve Dram kategorilerine de kısmen girebilmektedir. Avatar filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Yeni Zelanda ve Amerika da çekilmiştir. Avatar filminin süresi 2 Saat 42 Dakika sürmektedir. 2009 yılında vizyona giren Avatar filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Avatar filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Avatar Filminin Özeti;

Jake Sully hayatını ağabeyi ile geçiren bir gençtir. Fakat yaşanılan kötü bir suç olayında ağabeyi ölür ve kendisi de yarı felçli kalır. Kendisine gelen Pandora adındaki uzak yerdeki bir gezegende mavi uzun canlılar bulunmaktadır. Bu canlıların arasına karışıp onlardan birisi olma fırsatı Jake'e geldiğinde zaten yarı felçli olan Jake hemen bu teklifi kabul eder. Bir program ile uzun dev bir mavi canlı olan Jake kabile olarak yaşayan mavi canlıların arasına karışmaya ve genel merkezlerine haber verecektir. Avatar ismi verilen bu programın temel amacı gezegeni incelemek, altındaki toprakları ve bu canlıları incelemektir. Jake mavi canlıların kabilesindeki Prenses Neytiri ile hemen yakınlaşır ve kendisini kabul etmeyen bu mavi kabileye bir şekilde girmeye başarır. Bu kabile ile zamanla çok yakın hale gelmeye başlayan Jake oldukça da başarılı şekilde görevine devam etmektedir. Jake kendisini göreve alan acımasız ve gaddar olan Albay Quaritch'in zamanla aslında bu mavi kabileyi yok etmeye çalıştığını fark edecektir. Jake ve Jake'in kim olduğunu bilmeyen Prenses Neytiri birlikte tüm zorluklara karşı Albay Quaritch ve ordusunu durdurmaya çalışacaklardır. Fakat Jake bir kapsülün içerisindedir ve Albay Quaritch istediği zaman Jake'i bu kapsülden çıkarıp hem görevine hem de hayatına son verebilecek imkanlara sahiptir. Peki Jake ve Prenses Neytiri arasında yaşanılan yoğun duygular iki farklı ırk olmalarına rağmen gerçek bir aşka dönüşebilecek midir? Jake yarı felçli olduğu halde Avatar projesiyle kaybettiği bacaklarına sonsuza kadar kavuşabilecek midir? Jake ve Prenses Neytiri birlikte olup Albay Quaritch'i durdurabilecekler midir? Bütün sorularınızın cevaplarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinden yanıtlayabilirsiniz.


Avatar Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Avatar filmi bildiğiniz gibi 2009 yılında vizyona girmiş ve dünyanın gelmiş geçmiş en çok gişe hasılatı yakalayan filmidir. Film gerçekten de görsel efektleriyle ve konusuyla harika bir yapımdır diyebiliriz. Yani o yılda böylesine güzel bir film yapmak gerçekten de takdire şayan diyebiliriz. Film de Jake'in felçli olması ve kapsülün içerisinden farklı bir gezegende farklı bir canlı olarak hayata dönmesi o döneme göre gerçekten de yaratıcı bir fikir. Oyuncuların da gösterdikleri muhteşem performansları da filmi gerçekten de harika bir havaya sokmuştur. Genel olarak harika bulduğumuz baştan aşağı bir baş yapıt olan tüm dünyada efsane haline gelen bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 9.0'dur. Sizde film ile ilgili tüm görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Avatar gibi Twentieth Century Fox, Dune Entertainment ve Lightstorm Entertainment yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın