203 Görüntülenme
Örümcek Adam Eve Dönüş Yok izle
8.3 IMDB Puanı

Örümcek Adam Eve Dönüş Yok izle

(Spider-Man: No Way Home)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Columbia Pictures, Pascal Pictures, Marvel Studios
  • Film Süresi 148 dakika
Yönetmen
Senaryo Chris McKenna, Erik Sommers, Stan Lee
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 32 ödül & 66 adaylık. total

Örümcek Adam Eve Dönüş Yok Filmi ile İlgili Bilgiler;

Örümcek Adam Eve Dönüş Yok filmi 2021 yılında vizyona girmiş Columbia Pictures, Pascal Pictures ve Marvel Studios yapım şirketlerinin ortak yapımı olarak tamamlanmıştır. Örümcek Adam Eve Dönüş Yok Filmi Marvel süper kahraman evreninde geçmektedir. Örümcek Adam serisi ilk olarak Tobey Maguire'ın baş rolünde 2022 yılında çıkmıştır. Daha sonrasında İnanılmaz Örümcek Adam serisi olarak devam etmiş ve bu filmde de Andrew Garfield oynamış ve bu seride de 2 film çıkmıştır. Son olarak karşımıza Tom Holland'ın Örümcek Adam'ı gelmiştir ve bu filmde 2 seri çekildikten sonra 3.Filminin dünya çapında ses getireceği şekilde çıkması uygun görülür. Öyle ki yapım şirketleri bir araya gelirler ve tüm Örümcek Adamları oynayan baş rollerin hepsini Tobey Maguire, Andrew Garfield ve Tom Holland'ı bu filmde bir araya getirirler. Yapım şirketleri sadece 3 Örümcek Adam'ı bir araya getirmemişler ve Örümcek Adamların kendi evrenlerinde savaştıkları kötüleri de bir araya getirmişlerdir. Gerçekten de müthiş bir iş ortaya çıkarmışlardır. Büyük bir bütçe ile çekilmesine rağmen tüm Örümcek Adam severlerin gönlünü kazanmışlardır. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un sahip olduğu şirket Amazon'un dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 732 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 8.3 puan almayı başarmış ve bu alanda da çok büyük bir başarı yakalamıştır. Aksiyon, Fantastik ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Komedi ve Bilim Kurgu kategorisine de kısmen girebilmektedir. Örümcek Adam Eve Dönüş Yok filmi Marvel evreninde geçen ve çekilen en iyi süper kahraman filmi desek abartı bir durum olmayacaktır. Marvel evreninde geçen ve filmi çekilen Kahramanların savaşı filmde bir çok kahramanın savaştığını fragmanlarda izleyip çok büyük beklentilere girsek de Örümcek Adam Eve Dönüş Yok filmi kadar beklentileri karşılayamamıştır. Her şeyiyle komple bir film olan Örümcek Adam Eve Dönüş Yok filmi gerçek anlamda tüm dünyada ki beklentileri karşılayan bir yapım olmuştur. 200 Milyon Dolar gibi bir bütçe ile çekilen film neredeyse 2 Milyar Dolara yakın bir gişe hasılatı elde ederek adını tarih sayfalarına yazdırmıştır. Örümcek Adam Eve Dönüş Yok filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Amerika ve İzlanda da çekilmiştir. Örümcek Adam Eve Dönüş Yok filminin süresi 2 Saat 28 Dakika sürmektedir. Film sürüp gittiği boyunca da bir çok sahnesiyle öne çıkmayı başarmıştır. 2021 yılında vizyona giren Örümcek Adam Eve Dönüş Yok filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Örümcek Adam Eve Dönüş Yok filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Örümcek Adam Eve Dönüş Yok Filminin Özeti;

Peter Parker (Tom Holland) en büyük düşmanı olan Mysterio'nun kimliğini açığa çıkarmasından sonra tüm dünya tarafından tanınır hale gelmiş ve ifşa olmuştur. Durum böyle olduğunda Peter'ı öldürmek isteyen, halasına zarar vermek isteyen ve tutuklamak isteyen tüm güçler tarafından da hedef haline gelmiştir. Peter Parker (Tom Holland) evrenin en büyük büyücülerinden birisi olan Dr. Strange'den kendisini tüm herkesin unuttuğu bir büyü yapmasını ister. Dr. Strange'in arkadaşı olan Wong; 'Sakın evrenler arası bir büyü yapma' gibisinden bir uyarı verir. Dr. Strange kabul etse de yine de Peter Parker (Tom Holland)'ı kurtarmak için büyüyü yapar. Fakat Dr. Strange büyüyü yaptığı sırada tüm herkesin onu unutacağını söyler ve bu kişilere Halası, aşık olduğu kız MJ ve en yakın arkadaşı Ned Leeds'de dahil olunca Peter Parker (Tom Holland) büyüyü bozar ve evrenler arasında bir geçit açılmasına sebep olur. Bu yüzden İlk Örümcek Adam olan Peter Parker (Tobey Maguire)'ın en baş düşmanı Dr. Otto Octavius ile karşılaşır ve aralarında ki savaştan sonra nasıl bir durumun içinde kaldıklarını anlayamayan Peter Parker (Tom Holland), MJ ve Ned Leeds bir araya gelirler ve başka bir Örümcek Adam Peter Parker (Andrew Garfield) bir geçit sayesinde yanlarına gelir. Daha sonrasında durumu kendi aralarında açıklamaya çalışsalar da açılan bir geçit ile birlikte ilk Örümcek Adam Peter Parker (Tobey Maguire) da ekibe katılır. Artık 3 Örümcek Adam'da aynı safta ve tüm düşmanları da onlarla birlikte dünyaya gelmiştir. Aralarında ki bilime en yatkın olan Tom Holland kendisine Iron Man'in de verdiği kostümünün yardımıyla birlikte 3 Örümcek Adam'ın düşmanlarının hepsini bir iğne ile iyileştirmeyi düşünürler. Aralarında geçen savaştan sonra tüm kötüleri toplayan ve hapseden fakat sadece Yeşil Cin (Green Goblin)'i kaçıran ekip hazırlıklarını tamamlarlar. Yeşil Cin (Green Goblin) ise Peter Parker (Tom Holland)'a yakınlaşır ve kendisinin iyi olduğuna inandırır. Fakat diğer tüm kötüleri yoldan çıkaran Yeşil Cin (Green Goblin) yüzünden Peter Parker (Tom Holland)'ın evinde büyük bir savaş çıkar ve halası May trajik şekilde ölür. Bunun üzerine tüm dünyası başına yıkılan Peter Parker (Tom Holland) kendisine her fırsatta destek olan Peter Parker (Tobey Maguire) ve diğer Peter Parker (Andrew Garfield) ile birlikte yine de hayata geçirdikleri aşıyı harekete geçirirler ve ilk olarak Dr. Otto Octavius'u iyileştirirler. Tüm kötülerin ellerinden kaçmalarından sonra bir video çeken ve Özgürlük Heykelinde olduklarını söyleyen Örümcek Adamlar burada kurdukları sistem ile birlikte herkesi aşılayıp hepsini iyileştireceklerdir. Fakat ilk önce çok zorlu ve korkutucu bir savaştan sağ çıkmaları gerekmektedir. Çünkü 3 Örümcek Adam'ında karşısında en güçlü düşmanları olacaktır.


Örümcek Adam Eve Dönüş Yok Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Örümcek Adam Eve Dönüş Yok filminin ilk fragmanın da ve duyurusunda herkes tüm Örümcek Adamların bir araya geleceğini düşünmüştü. Örümcek Adam filmlerini seven birisi olarak bende heyecanla bekleyişe geçmiştim. Fakat fragmanlarda ve açıklamalarda böyle bir şeyin olmayacağı haberleri çıksa da yine de bu durumu ortaya atan kişi yine yapım şirketleri çalışanları olmuştu. Yani ilk önce bir gizem yaratıp sonra reddedip tüm insanları büyük beklentiye sokma fikri tutmuştu. Andrew Garfield'a tüm Örümcek Adamlar bir araya gelecek mi soruları yöneltiliyor fakat kendisi böyle bir şey yok diyordu. Sonrasında fotoğrafların da sızmasıyla birlikte gerçekten de muhteşem bir film olacağı belli olmuştu. Biraz da film ile ilgili eleştirime geçiyim. Filme genel olarak bakacak olursak gerçekten de 200 Milyon Dolar gibi bir bütçe ile çekilen filmin hakkının verildiğini söyleyebiliriz. Bir çok sahneyi gerçek gibi gösterdikleri için görüntü ekibini de tebrik etmek lazım. Özellikle zamanında Tobey Maguire'ın belim ağrıyor tarzında ki fiyat artırmak adına yaptığı bir döneme damga vurdukları olayı 3 Örümcek Adam bir araya geldiklerinde Andrew Garfield arkadan Tobey Maguire'ye sarılır ve belini rahatlatıyor. Burada senaristler ve yönetmen Tobey Maguire'ın belim ağrıyor lafını esprili şekilde ortaya koymuşlardır. Sonrasında 3 Örümcek Adam'ın da birlikte muhabbet etmesi ve savaştıkları yerleri ve kötüleri anlatmaları Tobey'in kolundan doğal ağ atabildiği ve diğerlerinin laboratuvar da yaptığını öğrendiğinde kendinden emin ve gurulu bir tavır sergilemesi diğer Örümcek Adamların ona imrenmesi gibi muhabbetleri de şahane olmuş. Fakat biz 3 Örümcek Adam'ın da tüm düşmanlarıyla sürekli olarak savaşmasını beklerken genel olarak komedi dalında geçmesi de hoş olmuş diyebiliriz. Beni sonuna kadar tatmin eden bir film olan Örümcek Adam Eve Dönüş Yok filmine bizim puanımız 10 üzerinden 8.8'dir.umarım Marvel ve Columbia Pictures gibi süper kahraman filmlerine ilgili olan yapım şirketlerinden çok daha fazla böylesine yaratıcı, komik ve güzel filmler izleyebiliriz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Örümcek Adam Eve Dönüş Yok gibi Columbia Pictures, Pascal Pictures ve Marvel Studios yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın