207 Görüntülenme
Uncharted izle
6.3 IMDB Puanı

Uncharted izle

(Uncharted)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Columbia Pictures, Atlas Entertainment, Arad Productions
  • Film Süresi 116 dakika
Yönetmen
Senaryo Rafe Judkins, Art Marcum, Matt Holloway

Uncharted Filmi ile İlgili Bilgiler;

Uncharted filmi 2022 yılında vizyona girmiş bir filmdir. Filmin başrollerine baktığımızda Örücemk Adam filmiyle parlayan genç Tom Holland ve usta oyuncu Mark Wahlberg'in birlikte rol aldığını görebiliyoruz. Uncharted aslında bir oyun serisidir. Bir çok oyunu olan Uncharted oyununun film versiyonunun çekildiğini söyleyebiliriz. Columbia Pictures, Atlas Entertainment ve Arad Productions yapım şirketlerinin ortak yapımı film hazine peşinde olan maceracıları konu alan bir filmdir. Türkçe seslendirmen kadrosuna baktığımızda Nathan Drake (Fatih Özkul), Victor Sullivan (Ziya Kürküt), Santiago Moncada (Fatih Özacun), Chloe Frazer (İrem Alnıaçık), Braddock (Suzan Acun İlhan) ve İskoçyalı (İsmail Yıldız) gibi ülkemizin dublaj konusunda yetenekli seslendirmenler bu filmin seslendirmen kadrosunda yer almışlardır. Dublaj konusunda müthiş bir iş çıkarmışlardır. Tam 120 Milyon dolar gibi bir para harcayarak çekilen film Dünya çapında 401 Milyon Dolar gibi hasılat elde etmiştir ve başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 189 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 6.3 puan almıştır. Bu konuda seyircilerin bir çoğunu tatmin edemediğini söyleyebiliriz. Aksiyon ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Dövüş kategorisine de kısmen girebilmektedir. Uncharted filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, İspanya ve Amerika da çekilmiştir. Uncharted filminin süresi 1 Saat 56 Dakika sürmektedir. Bu filmde iki maceracı ve meraklı olan Nathan ve Sully'nin peşinde oldukları hazine için maceraları konu alınıyor. Filmi ana dilimizde iyi yapanlardan bir tanesi de dublaj konusunda usta olan ülkemizin sanatçılarıdır. 2022 yılında vizyona giren Uncharted filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Uncharted filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Uncharted Filminin Özeti;

Nathan hayatını kurnazlık ve akıllıkla geçiren bir adamdır. Öyle ki aklını kullanarak bir çok sorundan çözümle hızlıca kurtulabilmektedir. Çözüm üretme konusunda hiçbir sorun çekmeyen Nathan hayatının değişeceğinin farkında değildir. Sully isimli bir adam uzun zamandır hazinelerin peşinde olan bir adamdır. Yaptığı başarılı işlerden dolayı nam salmış bir adamdır da diyebiliriz. Günün birinde Sully kendisine yeni hazine maceralarında yardım etmesi için bir yardımcı almayı düşünür. Kaderin cilvesiyle Sully yanına zeki ve kurnaz olan Nathan'ı alır. Sully peşinde olduğu hazinenin değerini Nathan'a söylediğinde hayatı boyunca böyle bir meblağ tutarını duymadığı için şok içinde kalır. Moncada Hanedanı günümüzden tam beş yüz yıl öncesinde yaşamakta olan bir hanedandır. Moncada Hanedanı'nın kendi zamanlarında bile çok değerli olan bu hazinenin günümüzde ki değeri 5 Milyar Dolardır. Moncada Hanedanı bu hazineyi rivayetlere göre saklamıştır veya kaybetmiştir. Bu konu hakkında ki gerçekleri kimse bilmese de rivayet olarak kalan bu durumdan haberdar olan Sully ve Nathan ikilisi yine de hazineyi ele geçirmek için harekete geçeceklerdir. Buldukları ipucular ile hazinenin peşinde olan Sully ve Nathan ikilisi Moncada Hanedanın soyundan gelen Santiago Moncada hazinenin kendi hakkı olduğunu savunup önüne çıkan herkesi yok edeceğinin sinyallerini verir. Santiago Moncada hazineyi bulup ailesine şereflendirmeyi kafasına koymuştur. Santiago Moncada, Nathan ve Sully ikilisinden çok daha kabiliyetli ve teknik olduğu için çoktan arayışlarına başlamış ve Nathan, Sully ikilisinden çok daha öndedir. Nathan ve Sully ikilisi artık çok hızlı şekilde hareket etmelidir ve bir ekip olmak zorundadırlar. Birbirleriyle pek iyi anlaşamasalar da Nathan ve Sully eğer bir takım olmazsa hem hazineden hem de canlarından olabilirler.


Uncharted Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Oyun olarak karşımıza çıkan ve macera dolu bir hiakyesi olan Uncharted'ın iki baş rol oyuncusu Tom Holland ve Mark Wahlberg bu filmde beni etkilediler diyebilirim. Özellikle oldukça deneyimli olan Mark Wahlberg benim beğendiğim oyunculardan birisidir. Filme gelecek olursak film sürekli macera, akıl oyunları ile geçmesi beni hoşnut etti fakat hikaye tam olarak iyi işlenmemiş diyebiliriz. Çünkü çok fazla bu tarzda film çıktı ve sanki bu filmi de izlerken ben bunun gibi film izledim düşüncesi aklınıza gelebilir. Görsel efektleri ve green screen'i iyi kullanan bu yapıma bizim puanımız 10 üzerinden 6.0'dır. Sizde film hakkında ki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz ve tüm konular hakkında tartışabiliriz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Uncharted gibi Columbia Pictures, Atlas Entertainment ve Arad Productions yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın