1,808 Görüntülenme
Nil’de Ölüm izle
6.3 IMDB Puanı

Nil’de Ölüm izle

(Death on the Nile)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi 20th Century Studios, Kinberg Genre, Scott Free Productions
  • Film Süresi 127 dakika
Yönetmen
Senaryo Michael Green, Agatha Christie

Nil'de Ölüm – Death on the Nile Filmi ile İlgili Bilgiler;

Nil'de Ölüm – Death on the Nile filmi 2022 yılında vizyona girmiştir. Film de zengin güzel bir kadının en yakın arkadaşının sevgilisini çalmasıyla başlayan ardı adına gelen gizemli ölümler konu alınıyor. Filmin yapım şirketlerine bakacak olursak; 20th Century Studios, Kinberg Genre ve Scott Free Productions yapım şirketlerinin ortak yapımı filmdir. Filmin seslendirmen kadrosuna baktığımızda Bouc (Erden Tunatekin), Euphemia (Zeynep Özden Ayyıldız), Hercule Poirot (Ali Ekber Diribaş), Linus Windlesham (Oğuz Özoğul), Andrew Katchadourian (Sefa Zengin), Mrs. Bowers (Özlem Abacı), Linnet "Linnie" Ridgeway-Doyle (Oya Prosçiler), Simon Doyle (Emrullah Uzun), Louise Bourget (Gizem Gülen), Jacqueline "Jackie" de Bellefort (Nilay Cennetkuşu), Salome Otterbourne (Şebnem Ünaldı), Marie Van Schuyler (Nilgün Karababa) ve Rosalie "Rosie" Otterbourne (Selen Severcan) karakterlerini ülkemizin yetenekli dublaj sanatçıları seslendirerek filmi dublaj severler için daha iyi hale getirmişlerdir. Tam 90 Milyon Dolar gibi bir bütçe ile çekilen film dünya çapında 137 Milyon Dolar gişe hasılatı elde ederek beklenen başarıyı yakalayamamıştır. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 144 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 6.3 puan almayı başarmış ve bu alanda da bir çok film severlerin gözünde kısmen başarılı olmuştur. Linnet'in bir anda ölmesiyle başlayan gizemli ölümlerin kim veya kimler tarafından yapıldığının dedektif Hercule Poirot ile araştırılması aktarılıyor. Dram, Gizem ve Suç kategorileri altında çekilen film bir yerden de Gerilim kategorisine de kısmen girebilmektedir. Nil'de Ölüm – Death on the Nile filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Mısır, Fas ve İngiltere de çekilmiştir. Nil'de Ölüm – Death on the Nile filminin süresi 2 Saat 7 Dakika sürmektedir. 2022 yılında vizyona giren Nil'de Ölüm – Death on the Nile filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Nil'de Ölüm – Death on the Nile filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Nil'de Ölüm – Death on the Nile Filminin Özeti;

Linnet Ridgeway oldukça popüler, zengin ve güzel bir kadındır. Kendisine ve dış görünüşüne oldukça önem veren ve mal varlığıyla güzel bir hayat geçirmektedir. Linnet Ridgeway yakışıklı ve önemli bir insan olan Simon Doyle ile ilişkiye başlar. Bu ilişki çok masum gibi görünse de aslında hiç etik bir ilişki değildir. Bunun sebebi Simon, Linnet'in çocukluk arkadaşının sevgilisi olmasıdır. Linnet ne olursa olsun ilişkisinin peşinde gitmekten kararlı olsa da kendisine yakışmayan bir hareket olduğu herkes tarafından düşünülmekte ve konuşulmaktadır. Linnet çocukluk arkadaşının eski sevgilisi ve şimdilerde kendi sevgilisi ve eşi olan Simon ile birlikte balayına çıkmak üzere hazırlıklara başlarlar. Zaten oldukça zengin olan Linnet en güzel ve en gösterişli gemi ile yolculuk yapmayı ister. Linnet ve Simon birlikte, ayarlanan lüks gemi seyahatine doğru yola çıkarlar. Bu seyahate Linnet'in çocukluk arkadaşı kendisine yediremediği için ve olan bitenleri izlemek için gizlice katılır. Yolculuk başlar ve Linnet ile Simon oldukça yakınlaştıkça, Linnet'in eski arkadaşı ve Simon'un eski sevgilisi olan Jacques, Simon'u bacağından vurur ve tüm her şey bir anda karışır. Kıskançlık krizi ile yaptığı bu hareketten sonra olayın diğer gününde Linnet ise ölü bulunduğunda kimse ne olduğuna anlam veremeyecektir. Şok bir ölüm ile okların hepsi Jacques'i gösterse de hiçbir normal insan bu durumu çözüme kavuşturacak kadar yetenekli değildir. Tam da bu sırada oldukça popüler ve başarılı bir dedektif olan Hercule Poirot da aynı geminin içinde seyahat etmektedir. Bu gizemli cinayeti çözmek için ortaya atılan Hercule Poirot cinayeti çözmek istese de her gün gemide birileri kaybolmakta veya ölmektedir. Dedektif Hercule Poirot elini çabuk tutup neler olup bittiğini çözmek zorundadır yoksa aksi takdirde ölenlerin sayısı çok fazla olabilecektir. Peki Linnet Ridgeway'ı kim öldürmüştür? Dedektif Hercule Poirot gemide neler olduğunu bulabilecek midir? Bütün sorularınızın cevaplarını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinden yanıtlayabilirsiniz.


Nil'de Ölüm – Death on the Nile Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Nil'de Ölüm filmi bildiğiniz gibi Agatha Christie'nin bir polisiye romanıdır. 1937 de yayımlanan romanı bende okumuştum ve aradan geçen uzun yıllar sonra modern çağa ayak uydurularak çekilmesi güzel olmuş demek isterdim fakat oyuncu kadrosu beni çok tatmin etmedi desem yeridir. Filme çok büyük emek harcanmış evet bunun farkındayım fakat oyuncu kadrosu daha zengin olabilirdi örnek olarak belki maliyetli olacak ama dedektifi Robert Downey Jr. oynasa bu film tüm dünyada oldukça büyük ses getirebilirdi. Neyse filme gelecek olursak beni görsel açıdan tatmin eden bir film oldu diyebilirim. Kostüm ekibini tebrik etmek lazım ki filmin geçtiği tarihi çok iyi yansıttıklarını düşünüyorum. Genel olarak idare eder bu bulduğumuz filmin puanlamasına gelecek olursak bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 6.0'dır. Sizde film hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Nil'de Ölüm – Death on the Nile gibi 20th Century Studios, Kinberg Genre ve Scott Free Productions yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın