200 Görüntülenme
Nefesini Tut 2 izle
6.0 IMDB Puanı

Nefesini Tut 2 izle

(Don't Breathe 2)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Screen Gems, Stage 6 Films, Ghost House Pictures
  • Film Süresi 98 dakika
Yönetmen
Senaryo Fede Alvarez, Rodo Sayagues

Nefesini Tut 2 Filmi ile ilgili bilgiler;

Nefesini Tut 2 – Don't Breathe 2 filmi 2021 yılında vizyona girmiş Screen Gems, Stage 6 Films ve Ghost House Pictures yapım şirketlerinin ortak yapımı olarak tamamlanmıştır. Nefesini Tut 1.Filminin 2016 yılından çıkmasından tam 5 yıl sonra 2.Filmi çekilmiştir. İlk filmi 10 Milyon Dolar gibi bir bütçe ile çekilen film dünya genelinde büyük bir başarı yakalamış ve 157 Milyon Dolar gibi bir gişe hasılatı yakalayarak devasa bir kazanç elde etmiştir. 2.Filmini yine aynı baş rol oyuncusu dünyaca ünlü aktör Stephen Lang üstlenmiştir. Nefesini Tut 2.Filminin baş rollerini; Stephen Lang (Kör Adam), Madelyn Grace (Phoenix) gibi isimler üstlenmiştir. Jeff Bezos'un sahip olduğu şirket Amazon'un dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 56 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 6.1 puan almayı başarmıştır. Aksiyon, Korku ve Suç kategorileri altında çekilen film bir yerden de Gerilim ve Gizem kategorilerine de kısmen girebilmektedir. Nefesini Tut 2 filminin 2021 yılında çıkmasından sonra yapımcılar Fede Alvarez ve Rodo Sayagues'e sorulan sorularda Nefesini Tut 3.Filmini çekmek için hevesli olduklarını ve zamanla bu serinin 3.Filminin de gelebileceğini açıkladılar. Büyük ihtimalle 2023 ve 2024 tarihlerinde çıkacak olan filmin 'Kör Adam'ın daha farklı yerlerde ki maceraları aile olma çabaları ve düşmanlarıyla olan mücadeleleri konu alınacaktır. Çekim yerleri olarak Sırbistan ve Amerika gibi yerler de çekilen Nefesini Tut 2 filminin süresi 1 Saat 38 Dakika sürmektedir. 2021 yılında vizyona giren Nefesini Tut 2 filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Nefesini Tut 2 filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Nefesini Tut 2 Filminin Özeti;

'Kör Adam' Norman kendisi gibi ıssız yerde oturan bir evin önünden Rottweiler köpeği ile geçerken yaşanılan korkunç bir patlama ile sarsılır. Patlamanın sonrasında yerde bulduğu ufak bir kız çocuğunu yerde yatarken bulur. Hemen kız çocuğuna sahip çıkan ve oradan uzaklaştıran 'Kör Adam' Norman zamanla meraklı olan kıza kendini, yaşadıkları hayatı ve tüm her şeyi anlatır. Fakat tabii ki yine de annesi ve babası ile ilgili yalan söyler. Annesinin uzun zaman önce öldüğünü ve babasının kendisi olduğunu söyler. Meraklı ve sevimli bir küçük kıza Phoenix ismini veren 'Kör Adam' Norman ilerde yaşanabilecek tehlikelere karşı da sevimli kız Phoenix'i eğitmeye başlar. Kendisi gibi Phoenix'i güçlü, kuvvetli ve plana sadık kalan bir çocuk olarak yetiştirir. Bir asker gibi yetişen ve dış dünyadaki tüm her şeyden uzak yaşayan Phoenix yine de babasını çok sevmektedir. Günün birinde 'Kör Adam' Norman'a kargo paketlerini getiren paketçi Hernandez’in ısrarı sonucu küçük kızın dışarı çıkmasına fakat sınırlı bir zamanda geri dönmesi karşılığında izin verir. Phoenix, Hernandez ile birlikte yola çıktıklarında gittikleri bir parkta diğer çocukları izleyip duygulanır. Neden kendisi de mutlu ve güzel bir hayat yaşayamamaktadır. Neden sürekli asker gibi eğitim görüp disiplinli bir birey olarak yetiştirilmektedir? Phoenix kendi halinde diğer çocukları izlediği sırada bir keş olduğu belli olan tehlikeli Raylan tarafından göze kestirilir. İlk başta bu adamın amacının sapıklık veya farklı şeyler olduğunu düşünsek de uzun yıllardır hapiste olan Raylan isimli keş aslında Phoenix'in gerçek babasıdır. Raylan, Hernandez'i takipe alır ve gittikleri malikaneyi görür. Akşam olduğunda ekibiyle birlikte saldırı yaparak Phoenix'i kaçıran Raylan sadece çocuğunu geri isteyen bir baba olarak görünse de aslında amacı çok farklı olacaktır. Raylan'ın asıl amacı Phoenix'in annesinin ihtiyacı olan bir şeyin Phoenix üzerinde olmasıdır. 'Kör Adam' Norman devre dışı bırakılsa da öz kızı gibi sevdiği Phoenix'i kurtarmak için fiziksel olarak eksik olmasına rağmen büyük bir savaşa girişecektir. Peki Kör Adam 'Norman' Phoenix'i geri alabilecek midir? Phoenix'in babası Raylan aslında Phoenix'i neden bulup kaçırmıştır? Bütün sorularınızın hepsine özel playerımız aracılığıyla ulaşabileceksiniz.


Nefesini Tut 2 Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Nefesini Tut film serisinin 2.Filminde ilk filmde yapılan yalnız Kör Adam algısını yıkmış ve kendilerini geliştirdikleri için bu seriye olumluydum fakat 2.Film de kahramanımız Kör Adam'ı sosyalleştirmek istersen biraz daha olayı dışın da tutmuşlardır. Admin sende eleştirmeye yer arıyorsun diyorsanız şöyle düşünmenizi öneririm. Nefesini Tut 1.Filminde tek başına bir orduyu yenebilecek olan Kör Adam, kızı Phoneix'in gerçek babası geldiğinde küçük bir erkek çocuğu gibi bayılıp kalmıştır. Bu yüzden karakteri biraz geri çekmeye çalıştıklarını siz de izledikten sonra fark edebilirsiniz. Yine de oyuncuların gösterdikleri performans ve senaristlerin seyircilerin mantığının dışına gelen durumları ortadan kaldırdıkları için ben bu filme olumlu gibiyim denilebilir. Puanlamaya gelecek olur isek ; Nefesini Tut 2 filmine bizim puanımız 10 üzerinden 6.5'dir.Baş rolü yine usta oyuncu Stephen Lang'in üstlendiği film ile ilgili tüm görüşlerinizi gelin yorumlarda tartışalım.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Nefesini Tut 2 gibi Screen Gems ve Stage 6 Films yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın