375 Görüntülenme
Morbius izle
5.2 IMDB Puanı

Morbius izle

(Morbius)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Columbia Pictures, Marvel Entertainment
  • Film Süresi 104 dakika
Yönetmen
Senaryo Matt Sazama, Burk Sharpless

Morbius Filmi ile İlgili Bilgiler;

Morbius filmi 2022 yılında vizyona girmiş Marvel süper kahraman geçmektedir. Bir bilim insanı olan Morbius'un zorlu şartlarda bile hayatta kalmaya çalışması ve dönüştüğü canavar konu alınıyor. Columbia Pictures ve Marvel Entertainment yapım şirketlerinin ortak yapımı film hakkında pek çok yerde dalga geçilse de çizgi romanlardaki Morbius çok daha farklıydı diyebiliriz. Türkçe seslendirmen kadrosuna baktığımızda Dr. Michael Morbius (Erden Tunatekin), Milo (Murat Şen), Martine Bancroft (Özge Çeçen), Nicholas (Ali Ekber Diribaş), Alberto Rodriguez (Erkan Taşdöğen) ve Simon Stroud (Oğuz Özoğul) gibi ülkemizin dublaj konusunda yetenekli seslendirmenler bu filmin seslendirmen kadrosunda yer almışlardır. Zaten çok iyi olduğumuz Dublaj konusunda bu filmde de fark yaratılmıştır. Tam 75 Milyon dolar gibi bir para harcayarak çekilen film bekleneni verememiştir. Dünya çapında 167 Milyon Dolar gibi hasılat elde eden film Marvel ve Columbia yapım şirketlerinin beklentilerini karşılayamamıştır. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un şirketi Amazon'un sahip olduğu dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 112 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 5.2 puan almayı başarmış ve çizgi romanlardaki Morbius karakterinin beyaz perdeye iyi yansıtılmadığını gözler önüne koymuştur. Aksiyon, Korku ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Bilim Kurgu ve Fantastik kategorisine de kısmen girebilmektedir. Morbius filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, İngiltere de çekilmiştir. Morbius filminin süresi 1 Saat 44 Dakika sürmektedir. Bir profesör olan Dr. Michael Morbius yaptığı çalışmalar sonrasında gerçekten de çok farklı bir dünyaya yelken açacaktır. Film genel olarak bekleneni veremese de filmi ana dilimizde iyi yapanlardan bir tanesi de dublaj konusunda usta olan ülkemizin sanatçılarıdır. 2022 yılında vizyona giren Morbius filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Morbius filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Morbius Filminin Özeti;

Dr. Michael Morbius henüz daha çok ufak yaşlardayken annesi ile birlikte Yunanistan da yaşamaya başlamıştır. Babası çok özgür ruhlu bir sanatçı olduğu için, babasının şefkatinden ve sevgisinden ayrı şekilde yaşayan Morbius günlerini kendine ve merakına zaman ayırarak geçirmektedir. Morbius yakalandığı çok nadir bir hastalık olan kan hastalığı yüzünden diğer tüm çocuklardan ayrı bir şekilde yaşamaya ve gördüğü zorbalıklardan dolayı da yalnızlığa mahkum kalmıştır. Öyle ki bu durum onun için aslında bir dezavantaj gibi görünse de bu onun için avantajlı bir durumdur. Bunun sebebi kendisine zaman ayırabileceği büyük bir zamanının olacak olmasıdır. Bilim, sanat ve kültürel çalışmalar yapmayı seven Morbius yalnızlığıyla birlikte de bu konuların hepsinde de kendini çok iyi şekilde geliştirir. Aradan geçen uzun yıllar sonrası Amerika'ya gelen ve kendisi gibi hasta insanlara yardım etmek isteyen Dr. Morbius yaptığı çalışmalar ile birlikte de herkes tarafından saygı duyulan bir bilim insanı olmayı başarır. İçinde olan Müzik aşkıyla da hem de bir müzisyen olan Moribus soluk rengi ve gözlerinde ki kara lekelerle birlikte garip görünüşlü birisi olmasına rağmen herkese iyilik yapmaya çalışmaktadır. Morbius ne kadar çok iyi bir insan olmak istese de günler geçtikçe git gide ölüme yaklaştığını bilmektedir. Morbius'un ilerleyen hastalığı artık onun adım atmasını, nefes almasını ve çok sevdiği aktivitelerin hepsini engellemeye başlar. Parayla halledilecek bir hastalık olsa Morbius'un parası da vardır fakat bu nadir hastalık onu tüm dünyadan koparmaktadır. Morbius uzun zamanda kendisi için geliştirdiği fakat daha önce hiç test edilmemiş bir tedaviyi kendi üzerinden uygulamayı kafasına koyar. Çünkü az bir zamanı kalmıştır ve ölüm döşeğindedir. Morbius kendi geliştirdiği fakat hiç test edilmeyen yan etkileri var mıdır yok mudur bilmediği veya ölümle sonuçlanıp sonuçlanmayacağını bilmediği bu tedaviyi son çare olarak kendisine uyguladığında hayatının en korkunç yaratığıyla iç içe gelecektir. Morbius hayatta kalmaya başarmıştır. Genleri değişmiş ve o artık bir canavara dönüşmüştür. Karanlığa karışacak kadar toz haline gelebilen, uzun pençelere sahip olan ve öldürme arzusuyla yanıp tutuşan bu yaratık Dr. Michael Morbius'u hayatı boyunca yapmaya çalıştığı insanları ayakta tutmaya çalıştığı kişiden insanları öldürmek isteyen bir canavara dönüştürmüştür. İlk iş olarak kendisine kendi geliştirdiği tedaviyi uygulayan gemide ki tüm herkesi öldüren bu canavar daha sonrasında sakinler ve Morbius neler olduğunu izlemek için kamera kayıtlarına bakar. Gördükleri karşısında şok olan Morbius kendisine affedemez ve bu soruna bir çare bulmak için kendi köşesine çekilir Bu sırada durumdan haberdar olan Ajan Simon Stroud ise bu canavarın kim olduğunu bulup onu öldürmek için harekete geçecektir. Peki Morbius içindeki canavarı kontrol altına alabilecek midir? Morbius içindeki canavara katıılıp herkesi yok mu edecektir?


Morbius Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Morbius filmi ilk başlarda biraz sakin ve soluk geçse de sonralarda Dr. Morbius'un tedavi ile ilacın genlerinde bıraktığı bir yan etkiyle canavara dönüşmüş olması bana mantıksız gelmedi çünkü zaten Marvel evreninde geçen bir film. Bana filmin sıkıcı gelmesi asıl sorun diyebilirim. Yani evet karakterimiz hasta ve çok zor durumda fakat geçiş sahneleri o kadar kötü kullanılmış ki yani neredeyse yarım saat boyunca Morbius'un canavara ne zaman dönüşeceğini sıkılarak bekliyoruz. Morbius'u çok aciz göstermişler tabii ki hasta olduğu için anlarım fakat dönüştüğü canavarın toz gibi uçup insanların yanında bitebilmesi falan biraz daha fazla aksiyon ve daha gerçeğe yakın işler ile insanların dalga geçtiği değil beğendiği bir film olabilirdi Morbius. Özellikle film konusunda oldukça şanssız olan Jared Leto için bu filmde hüsran diyebiliriz. Filmin puanlamasına gelecek olursak: Bu filme bizim puanımız 10 üzerinden 6.0'dır. Sizde görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Morbius gibi Columbia Pictures ve Marvel Entertainment yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın