207 Görüntülenme
Kırmızı izle
7.0 IMDB Puanı

Kırmızı izle

(Turning Red)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Pixar Animation Studios, Walt Disney Pictures
  • Film Süresi 100 dakika
Yönetmen
Senaryo Domee Shi, Julia Cho, Sarah Streicher

Kırmızı – Turning Red Filmi ile İlgili Bilgiler;

Kırmızı – Turning Red filmi 2022 yılında vizyona girmiş Animasyon konusunda zirveyi tutan iki şirket olan Pixar Animation Studios ve Walt Disney Pictures yapım şirketlerinin ortak yapımı olarak tamamlanmıştır. Zaten tüm dünyada en iyi Animasyon filmlerini yapmalarıyla bilinen iki yapım şirketinin birlikte yaptıkları filmi çok fazla bilinmeyen isimler seslendirmektedir. Rosalie Chiang, Sandra Oh ve Ava Morse isimleri filmin seslendirmen kadrolarında yer almaktadırlar. Tam 175 Milyon dolar para harcayarak çekilen film gerçekten de Animasyon filmlerinde zirve olan iki şirketten de beklenen bir yatırım olarak karşımıza çıkmaktadır. Asırlar önceki bir efsaneyi günümüz çağlarına uyarlamaya çalışılan filmde geleneklerine bağlı olan uzak doğulu bir ailenin küçük kızının hayatının bir efsane doğrultusunda değişmesi konu alınıyor. Filmin puanlamasına gelecek olursak; Jeff Bezos'un sahip olduğu şirket Amazon'un dünyanın en büyük film değerlendirme platformu olan İMDB üzerinden 116 Bin kişi tarafından oylanan film 10 üzerinden 7.0 puan almayı başarmış ve bu alanda da iyi bir başarı yakalamıştır. Animasyon, Komedi ve Macera kategorileri altında çekilen film bir yerden de Tarih ve Fantastik kategorisine de kısmen girebilmektedir. Kırmızı – Turning Red filminin çekim yerlerine bakacak olursak; Film, Kanada ve Amerika da çekilmiştir. Kırmızı – Turning Red filminin süresi 1 Saat 40 Dakika sürmektedir. Animasyon filmi olarak karşımıza çıkan Kırmızı – Turning Red filmi şarkılarıyla özellikle Türkçe Dublaj konusunda usta olduğumuz ülkemizin sanatçılarının da katkısıyla gayet sürükleyici ve iyi bir film olmuştur. 2022 yılında vizyona giren Kırmızı – Turning Red filmini sitemiz üzerinden kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Netflixcenneti.com farkıyla Kırmızı – Turning Red filmini 4K - Dublaj ve Altyazılı şekilde izlemenin keyfini çıkarın.


Kırmızı – Turning Red Filminin Özeti;

Çinli bir ailenin büyüğü olan Sun Yee isimli bir kadının efsanevi Kızıl Pandalar ile çok özel ilişkileri varmış. Sun Yee, Kızıl Pandaları çok seviyor ve arasındaki bağdan dolayı bir gün tanrılardan kendisini Kızıl Pandaya çevirmelerini diler. Savaşın patlak verdiği bir yüzyılda tüm erkekler savaşmak için meydanlara akın ettiklerinde Sun Yee kendisini, halkını ve çocuklarını düşmandan ve daha bir çok tehlike teşkil eden unsurdan nasıl koruyacağının yollarını aramaya başlar. Kendince kara düşüncelere girdiği ve umutsuzluğa kapandığı bir gece de kanlı ay tutulması gerçekleşir ve tanrılar çaresi olan Sun Yee'nin içindek iyiliği görüp onun 'Kızıl Panda' olma isteğini kabul ederler. Sun Yee ilk başlarda nasıl bir güç ile karşı karşıya olduğunu bilmese de zamanla içindeki hem sevimli hem de çok güçlü olan bu 'Kızıl Panda'yı kontrol etmeyi öğrenir. Sun Yee kendisine bahşedilen Kızıl Panda'ya dönüşme yeteneği ile birlikte savaş esnasında insanlardan faydalanmak isteyen haydutların hepsini defetmeyi başarır. Sun Yee zamanla yetişkinliğe doğru gelen kızlarına tanrıların ona bahşettiği Kızıl Panda yeteneğini aktarı ve kızların hepsi de kendi kızlarına aktarmaya nesiller boyu devam ettiler. Tam bu sırada aradan geçen yüzyıllar sonucu artık modernleşen dünyanın içine doğan Meilin Lee isimli çocuk ailesinin tüm sözlerini dinlemekte ve bu hayatın içine doğduğu için kimi zaman kendi içinde sıkılmaktadır. Fakat gelenek ve göreneklerine bağlı olan ailesini de bir yandan çok sevmektedir. Meilin Lee'nin annesi Ming, kızı Meilin Lee'den çok ümitli ve sürekli olarak kendisini gururlandıracağı şeyler değil de kendi gururlanmak istediği şeyleri kızına farkında olmadan dayatmaktadır. Fakat günün birinde Meilin Lee, annesiyle kavga ettiği bir zamanda odasına kapandığında çok sinirlenir, sinirlenir ve... Bir anda Kızıl Panda'ya dönüşür. İlk başta bu durumu saklamaya çalışsa da okula gittiği bir gün annesinin onu yakın takibe almasıyla birlikte bu durumu annesi Ming fark eder ve kızı Meilin Lee'ye yardım etmek için durumu açıklar. Meilin Lee'nin kısıtlı bir zamanı vardır. Önümüzdeki kanlı ay gelene kadar eğer Kızıl Panda formunu kontrol etmeyi başarıp içine hapsedemezse sonsuza kadar Kızıl Panda olarak kalacağını öğrenir. Henüz daha 13 yaşında olan Meilin Lee'nin bunu yapması çok zor hatta imkansız gibi gözükmektedir. Üstelik kendi kişisel zevkleri adına annesinden her zaman hayır cevabını alan küçük kız zaten içten içe zihin olarak da bölünmüş haldedir. Ne olursa olsun sevginin aşamayacağı hiçbir güç yoktur desek de Meilin Lee gerçekten de Kızıl Panda'ya kontrol etmeyi başarabilecek midir? Yoksa kanlı ay ile birlikte sonsuz kadar Kızıl Panda olarak mı kalacaktır? Tüm sorularınızın cevabını sizler için hazırladığımız özel playerımızın içerisinde izleyerek cevaplayabilirsiniz.


Kırmızı – Turning Red Filmine Admin Olarak Eleştirim;

Kırmızı – Turning Red filmi ilk çıktığında çok fazla ilgi görmüş hatta ülkemizde Dublaj'ın da çok gelişmiş olmasıyla birlikte izlediğimiz fragmanlarda 300-500 şarkısının söylenmesiyle birlikte de çok güzel şekilde doğal olarak PR çalışması da yapılmıştır. Film bildiğiniz gibi iki dev olan Pixar ve Walt Disney tarafından 175 Milyon Dolar gibi bütçe ile çekilmiştir. Fakat dünya çapında filmin getirdiği rakam 20 Milyon Dolar gibi harcanılan paraya göre çok komik bir rakamdır. Bence bu filme bu kadar çok para harcamadan zaten çok güzel çekilebilirdi. Filmin ortalarında efsanevi karakter Sun Yee'nin hakkında ki hikayeyi bile çok basit şekilde anlatılmış peki bu kadar para nereye harcanılmış diye insan merak ediyor. Yani çok fazla görsel efekt ile birlikte neyi elde edebileceklerini düşünüyorlar oda meçhul bir durum tabii. Film genel olarak sıkıcı değil akıcı şekilde devam ediyor filmde bulunan ergen kızların cool erkek takıntıları da filme ayrı bir hava katıyor diyebiliriz. Film akıcı olarak devam etmiş hikaye içerisinde hikayeler, komedi ve dramında katılarak önce güldürüp sonra ağlatan klasik Türk yapımı havası verse de ben yine de beğendiğimi söyleyebilirim. Kırmızı – Turning Red Animasyon filmine bizim puanımız 10 üzerinden 6.8'dir. Sizde bu durum ile alakalı yorumlarınızı beni haksız bulduğunuz yerleri tartışmak için yorumlar kısmına yorum bırakabilirsiniz ve birlikte tartışabiliriz. İyi Seyirler.


Tüm dünyanın en iyi 4K - Dublaj & Altyazı seçeneklerini sunan film ve dizi izleme sitesi Netflixcenneti.com ayrılacağıyla sizde Kırmızı – Turning Red gibi Pixar Animation Studios ve Walt Disney Pictures yapımı filmleri sitemizden izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın